Foto – Gradačac: Zvijezda – Čelik 0:2

Nogometaši Čelika bili su danas uokviru Premijer lige BIH bolji 2 naprema 0 u Gradačcu od domaće Zvijezde, golovima Bajraktarevića i Marina Popovića. Pogledajte foto galeriju zahvaljujući sponzoru putovanja našeg fotoreportera Jasmina Hadžića – ALMY TRAVEL.

18.KOLO BHT PREMIJER NOGOMETNE LIGE BIH. POBJEDA ČELIKA U GRADAČCU. NK ZVIJEZDA – NK ČELIK 0:2 – U utakmici 18. kola (treće kolo proljetnog dijela sezone) BHT Premijer nogometne lige BiH danas su u Gradačcu igrali domaća ekipa NK Zvijezda i zenički NK Čelik. Pobjedili su, zasluženo, nogometaši Čelika. REZULTAT: ZVIJEZDA – ČELIK 0:2 (0:1);

Strijelci: 0:1 (Semir Bajraktarević u 41.), 0:2 (Marin Popović u 53.);

Gradski stadion „Banja Ilidža“ u Gradačcu. Gledalaca oko 1.200 (oko 100 navijača Čelika, popularnih Robijaša). Glavni sudija: Šehović Admir, pomoćnici:A1: Đozić Enes A2: Milić Dženan (svi iz Sarajeva);
Sastavi timova:
ZVIJEZDA: Ito, Puljić, Islamagić, Ordagić, Čolić, Fačić, Cardoso, Stojanov, Diatta, Čović, Radovanović. (Trener Petar Šegrt);
ČELIK: Adilović, Gojković, Karić, Anel Dedić, Bajraktarević (od 63.Simić), Selimović, Kojić, Popović (od 57.Zec), Bureković, Alen Dedić, Jusić. (Trener Elvedin Beganović);

U prvom poluvremenu domaći su imali nešto više od igre. Bilježimo priliku Dedića u prvoj minuti nakon dodavanja Burekovića.
U 9.minuti Puljić pogađa stativu na centaršut Cardosa.
-23.minut, Ordagić šutira preko gola.
-30.minut, Puljić snažno šutirao pored gola.
35.minut, Alen Dedić šutirao pored gola.
37.minut, Diatta uputio prizeman udarac pored stative.
41.minut, Čelik vodi. Karić je proslijedio loptu do Semira Bajraktarevića, koji postiže gol za vođstvo Čelika.
45.minut, „slalom“ Dedića kroz odbranu domaćih, ali slaba završnica.
Drugo poluvrijeme počinje sa ofanzivom domaćih, ali prvu priliku ima Karić, koji šutira pored gola.
53.minut, Čelik udvostručuje vođstvo na 2:0. Na ubačaj sa lijeve strane pogađa Marin Popović.
Trener Beganović izvršio je dvije izmjene, zamjenio je oba strijelca. U 57.minuti Marina Popovića zamjenio je Asim Zec, a u 63.minuti Semira Bajraktarevića zamjenio je Nikola Simić.
Od 81.minute Zvijezda igra sa igračem manje, jer se povrijedio Radovanović, a trener domaćih je, ranije, izvršio dozvoljene tri izmjene.
Čelik rutinski čuva stečenu prednost od 2:0. Sudijska nadoknada od 6 minuta u drugom poluvremenu.
-U petoj minuti sudijske nadoknade Asim Zec izbija sam ispred golmana domaćih, ali golman Ito spašava svoj gol. Izvještač iz Gradačca konstatuje da Zvijezda može žaliti za propuštenim šansama, ali da je Čelik, ipak, zasluženo pobjedio u Gradačcu.
Izvještaj je sastavljen na osnovu radio prijenosa reportera sa bh radija 1, Džemala Delića.
U narednom, 19.kolu Čelik je domaćin banjalučkom Borcu (u Banjaluci bilo 1:0 za Borac), a Zvijezda ide u goste sarajevskom Olimpicu,