FOTO: Dvanaesta pobjeda košarkašica Čelika  – ARENA u Zenici, centralni teren. Početak u 16 sati. Gledalaca: oko100; Sudije: Danijel Vlaho, Danijel Grabovac i Marijo Karačić, komesar Ante Drmić. U 15. kolu BiH košarkaške lige za sezonu 2016/2017, košarkašice Čelika su bile domaćini ekipi ŽKK Brčanka iz Brčkog. Zasluženu i ubjedljivu pobjedu pred svojom publikom ostvarila je domaća ekipa KŽK Čelik.

Rezultat: KŽK Čelik – ŽKK Brčanka  84:49 (23:10), (22:11), (18:11), (21:14);

Sastav ekipe Čelika, postignuti poeni:

Eni Nizamić 9, Nedžla Kovačević 15, Zerina Čičak, Amila Isaković 4, Amna Kahrić 8, Aldijana Iriškić 7, Anida Ćorović 14, Sara Heljić 18 p. + 10 skokova, Amina Ćehajić 1, Andrijana Reljić 6, Merjema Bučuk 2, Lamija Škaljo; (ŠSŠ Slobodan Kecman);

Najefikasnije kod Čelika: Sara Heljić 18 p. + 10 skokova, Nedžla Kovačević 15, Anida Ćorović 14 poena.

Prvi strijelci kod Brčanke bile su: Nataša Kajtaz 19 p.+9 skokova, te Ajla Mihmić i Ivana Buzanin po 8 poena.

Ovo je dvanaesta pobjeda podmlađene ekipe KŽK Čelik  u ovom prvenstvu. Ovog puta pobjedili su ekipu ŽKK Brčanka iz Brčkog.

Pobjeda košarkašica Čelika nijednog trenutka nije dolazila u pitanje. Nakon prve dionice je bilo 23:10, a na poluvremenu je + 21 poen za domaće (45:24). Nakon treće dionice bilo je 63:35, a u finišu utakmice + 37 poena za domaće (82:45) i (84:47). Završilo je sa + 35 poena (84:49) u korist košarkašica Čelika.

U zadnjoj dionici utakmice trener domaćih uveo je na parket sve mlade igračice, koje imaju manju minutažu u utakmicama (Amina Ćehajić, Merjema Bučuk, Amila Isaković, Lamija Škaljo, Zerina Čičak).

U narednom 16.kolu, koje je na rsasporedu u srijedu 15.3. košarkašice Čelika gostuju kod ekipe ŽKK Orlovi iz Banja Luke.