Taekwondo klub Zenica je proteklog vikenda bio sudionika Hadžići Friens Championship 2023 na kojem je nastupalo preko 400 takmičara.

Zenički taekwondo klub je predstavljalo dvanaest takmičara koji su osvojili dvije zlatne medalje, tri srebra i tri bronze.

Arduan Spahić nastavila je niz dobrih rezultata i ovaj pub ubjedljivim pohodom osvojila je zlatnu medalju. Merjem Džambo u kategoriji pomsa osvojila je zlatnu medalju također, dok su Ajnur Dizdarević, Nisrin Smajlović i Davud Porča okitili se srebrom. Sumejra Spahić, Emir Dizdarević i Sumeja Šarić su osvojili bronze. Esma Mujezinović, Iman Lužić, Maja Adilović i Faris Halilović su ovaj put ostali bez plasmana saopćili su iz Taekwondo kluba Zenica.