FOTO: Dejanu Marjanoviću 22. Božićni šahovski turnir u Zenici – U šahovskom domu u Zenici odigran je 22. tradicionalni Božićni šahovski turnir, koji se igrao u povodu Pravoslavnog praznika Božića, a u organizaciji SPKD „PROSVJETA“ i SGV – Pokret za ravnopravnost.

Pobjednik turnira je internacionalni majstor (IM) Dejan Marjanović iz Viteza sa 8,5 poena, drugi je bio Muris Konjičanin sa 7,0 poena, a treći Aleksandar Urošević sa 6,5 poena. Najuspješnija kadetkinja je bila Maša Babić sa 5,0 poena. Turnir je svečano otvorio jerej Marko Maleš, paroh zenički. Učestvovalo je 44 takmičara među kojima su bila i dva internacionalna majstora.

Sistem takmičenja bio je švajcarski, kompjutersko parovanje, 9 kola, a tempo igre bio je 15 minuta po igraču. Direktor turnira bio je Predrag Barašin, glavni sudija IA Sejfudin Miskić, a pomoćni sudija i operater NA Belmir Miskić. Turnir će se rejtingovati za Rapid rejting listu FIDE.

Nagradni fond bio je 300 KM i podjeljen je za 7 prvoplasiranih takmičara u rasponu od 100 KM za prvo i 10 KM za sedmo mjesto. Pobjednik i prošlogodišnjeg, 21. Božićnog, turnira bio je FM Dejan Marjanović iz Viteza, koji je u međuvremenu stekao titulu intermajstora, prvi u Vitezu. Konačan plasman sedam prvoplasiranih i nagrađenih takmičara: