FOTO: Dejanu Marjanoviću 21. Božićni šahovski turnir u Zenici  – U šahovskom domu u Zenici odigran je 21. Tradicionalni Božićni šahovski turnir, koji se igrao u povodu Pravoslavnog praznika Božića, a u organizaciji SPKD „PROSVJETA“.

Pobjednik turnira je FIDE majstor Dejan Marjanović iz Viteza sa 7,5 poena, drugi je IM Goran Trkulja iz Zenice sa 7,0 poena, a treći Muamer Mrnđić iz Sarajeva, takođe, sa 7 poena, ali sa nešto slabijim dodatnim kriterijima. Najuspješnija kadetkinja je bila Maša Babić sa 4,5 poena.

Turnir je svečano otvorio Predrag Barašin, direktor turnira.

Učestvovalo je 62 takmičara među kojima je bio jedan velemajstor, jedan internacionalni majstor, dva FIDE majstora, te četiri šahistkinje.

Takmičari su bili iz sljedećih gradova: Banja Luka, Teslić, Sarajevo, Kakanj, Maglaj, Žepče, Tešanj, Busovača, Vitez, Kiseljak i Zenica.

Sistem takmičenja bio je švajcarski, kompjutersko parovanje, 9 kola, a tempo igre bio je 15 minuta po igraču. Direktor turnira bio je Predrag Barašin, glavni sudija IA Sejfudin Miskić, a operater NA Belmir Miskić. Turnir će se prijaviti za Rapid rejting listu FIDE.
Nagradni fond bio je 300 KM i podjeljen je za 7 prvoplasiranih takmičara u rasponu od 100 KM za prvo i 10 KM za sedmo mjesto.