3. kolo BH Telekom Premijer lige BiH u nogometu. Pobjeda Čelika na Bilinom polju u 96.minuti. NK Čelik – FK Drina 2:1 – Stadion: “Bilino polje”; Početak: 17,30 sati; Vrijeme: sunčano i sparno (+30*C); Gledalaca: oko 600 ; Glavni sudija Kaljanac Haris (Sarajevo), A-1 Milić Đenan (Sarajevo), A-2 Marić Željko (Doboj); Delegat Ibreljić Ekrem (Fojnica);

Uokviru 3. kola BiH Telekom Premijer nogometne lige, sezona 2015/2016, danas su u Zenici, na stadionu “Bilino polje”, igrali domaći Čelik i Drina iz Zvornika. Završeno je pobjedom domaćina Čelika. REZULTAT: ČELIK – DRINA 2:1 (0:0);

Strijelci: 1: 0 (Karić u 62.’), 1:1 (Ilić u 64.’), 2:1 (Anel Dedić u 90′.+6.’);
Žuti kartoni: Antelj, Radović, Ivanović i Nikolić (Drina).
Sastavi timova:
Čelik: Adilović, Grahovac (od 46.Bučan), Bajraktarević, Karić, Anel Dedić, Kojić, Goran Popović, Marin Popović (od 78.Čolić), Bureković, Hećo (od 68.Pezer), Jusić. (Trener Elvedin Beganović);
Drina: Ostojić, Erić, Ivanović, Radović, Kikić (od 85.Čulum), Jakšić, Čolović (od 63.Ilić), Đerić, Nikolić, Antelj (od 46.Petrović), Stojanović. (Trener Vladica Petrović);

Čelik je u trećem kolu novog prvenstva na svom Bilinom polju savladao zvorničku Drinu sa 2:1.
Drina je bila blizu osvajanja boda u Zenici, ali su, ipak, poklekli u 6.minuti sudijske nadoknade u drugom poluvremenu, nakon istrčavanja u prazno golmana Drine, Ostojića.
U prvom poluvremenu smo zabilježili pokušaje Bajraktarevića (18.minut), Burekovića iz slobodnog udarca u 22.minuti, te ponovo Bajraktarevića u 42.minuti nakon povratne lopte Karića i šut preko gola sa 20-ak metara.
U 47.minuti dobar šut rezerviste Petrovića sa oko 25.metara, ali se Adilović nije dao iznenaditi. U narednoj minuti šutira Anel Dedić, a golman gostiju brani. 61.minuta, izvrstan šut Petrovića sa oko 25 metara, ali Adilović odlično brani.
U 62. minuti Marin Popović je proigrao Mahira Karića, koji izlazi sam pred Ostojića i lijepim udarcem iskosa sa desne strane pogađa mrežu Drine za vođstvo Čelika od 1:0.
Za dvije minute (64.minut) Drina uspijeva da izjednači na 1:1 preko rezerviste Aleksandra Ilića, koji je tek ušao i postigao veoma lijep gol iskosa sa lijeve strane šesnaesterca u suprotan ugao nemoćnog Adija Adilovića.
Čelik je jalovo napadao do 96. minute, a onda je Čelik izveo slobodni udarac sa lijeve strane na drugu stativu, pogriješio je golman Ostojić istrčavanjem u prazno, Benjamin Čolić centrirao povratnu loptu na peterac, a Dedić s pet metara loptu glavom poslao u mrežu za slavlje domaćih. U narednom, 4. kolu Čelik ide u goste ekipi Travnika, a Drina je domaćin Rudaru iz Prijedora.