Čelik dočekuje Drinu

U prostorijama press salona stadiona “Bilino polje” danas je održana konferencija za medije. Povod za press je prvenstvena utakmica 3. kola nogometne BH Telekom Premijer lige BiH, sezona 2015/2016, u kojoj je zenički NK Čelik domaćin FK Drina iz Zvornika.
Prisutnim novinarima obratili su se: Elvedin Beganović, pomoćni trener u NK Čelik i Anel Dedić, nogometaš.

Pomoćni trener Elvedin Beganović se ukratko osvrnuo na osvojeni bod u prošlom kolu protiv Olimpica u Sarajevu na terenu Slavije u I. Sarajevu. Istakao je da su primili gol u prvoj minuti, a da su izjednačili u 90.minuti, što znači, kako kaže, da je njegova ekipa bila maksimalno skoncentrisana svih 90 minuta, a tako se nada da će biti i u nastavku prvenstva.
Beganović dalje izjavljuje da ih sutra očekuje jako nezgodna ekipa sa puno nepoznanica jer su promijenili dosta igrača (misli da imaju 13 novih igrača). Prošle godine Drina je iznenadila Čelik na Bilinom polju u 9.kolu (0:1), ali se Čelik revanširao sa identičnim rezultatom i pobjedom sa 1:0 nad Drinom u gostima u 24.kolu (strijelac Vernes Selimović u 50.minuti, nap.a.). Beganović se nada da se takav scenario neće ponoviti sutra. Respektuje goste, ali se uzda u svoje momke, koji su željni pobjeda i to dokazuju iz utakmice u utakmicu. Očekuje nova tri boda koja će za Čelik biti jako značajna.
Što se tiče sastava Čelika za utakmicu neće konkurisati Vernes Selimović, Stipe Barać, te najnovije pojačanje Igor Radovanović, koji još nije dovoljno spreman za takmičarske napore.

Mogući sastav Čelika: Adi Adilović, Goran Popović, Jovo Kojić, Dženan Bureković, Emir Jusić, Anel Dedić, Semir Bajraktarević, Marin Popović, Haris Hećo, Vladimir Grahovac, Mahir Karić.

Anel Dedić je izjavio: „Igrači su maksimalno spremni i željni pobjede i nadam se da će svi najbolje iskoristiti svoju minutažu. Ako damo sve od sebe, mislim da pobjeda neće izostati. Bod koji smo donijeli iz Sarajeva od Olimpica tek će dobiti na značaju, ako sutra pobijedimo ekipu Drine”- kaže, kratko, Dedić.

Utakmica NK Čelik – FK Drina na rasporedu je u subotu 08.avgusta 2015.godine u 17,30 sati na stadionu Bilino polje u Zenici.