Foto: Čelik – Vitez 0:1 – Novi sunovrat Čelika na Bilinom polju – 9.kolo Premijer lige BiH, NK ČELIK – NK VITEZ  0:1; Stadion: „Bilino polje” u Zenici; Početak u 16 sati; Gledalaca oko 400, (Jug stadiona i dalje bez najvatrenijih navijača Čelika, popularnih Robijaša). Vrijeme  sunčano (+25 *C).  Sudije: Glavni sudija Darko Obradović (Stolac), pomoćnici, A1 Čedomir Vičić (Bijeljina), A2 Dalibor Hrstić (Ljubuški), delegat Sead Kulović (Sarajevo).

Uokviru  9. kola prvenstva BH Telekom Premijer nogometne lige BiH, u Zenici na stadionu “Bilino polje“, u komšijskom derbiju igrali su domaći NK Čelik i ekipa NK Vitez  iz Viteza. Završeno je pobjedom gostujuće ekipe Viteza.

REZULTAT: ČELIK – VITEZ  0:1 (0:0);

Strijelac: 0:1 (Zoran Kokot u 74.)

Početni sastavi ekipa:

Čelik:  Ružić, Šivšić, Marin Popović, Haurdić, Salčinović, Brković, Jusić, Goran Popović, Hećo, Marković, Hrkać.  (Glavni trener Izudin Kamberović); Na klupi za rezervne igrače ostali su: golman Semir Bukvić, Hasanović, Hanan Adilović, Zeljković, Duraković, Tarik Adilović, Smriko.

Vitez: Nwolokor, Stanić, Rašić, Jevtić, Muminović, Kokot, Dedić, Livančić, Đerić, Barišić, Kapetan. (Glavni trener Boris Pavić); Na klupi su ostali: Tirić, Vrhovac, Livaja, Varupa, Mamić, Sadiković, Franjić.

Veoma slab nogomet vidjeli smo u prvom poluvremenu. Bilježimo samo nekoliko pokušaja iz slobodnih udaraca sa velike daljine i iskosa. U 3.minuti pokušao je Anel Dedić iskosa sa lijeve strane sa oko 30 metara iz slobodnog udarca, koji je lako zaustavio golman Čelika Ružić. U 29.minuti šut iz slobodnog udarca Safeta Šivšića iskosa sa oko 25 metara pravo u golmana Viteza. Pokušao je i Fenan Salčinović sa oko 20-ak metara, ali pravo u gostujućeg golmana Nwokolara.

Vođstvo gostiju stiže u 74.minuti nakon prodora Elvisa Sadikovića, novog igrača u 2.poluvremenu i njegovog centaršuta, gdje se dobro snašao neometani Zoran Kokot i zatresao mrežu domaćih za vođstvo gostiju iz Viteza. Ispostavilo se, kasnije, da je to jedini pogodak na današnjoj utakmici.

U 89.minuti Anel Dedić izašao sam pred golmana Čelika Ružića, pokušao ga lobovati, ali je ovaj krajnjim naporom izbacio loptu. U veoma slaboj nogometnoj predstavi tri boda su otišla u Vitez.

Tekst i foto: E. Imamović