Foto: Čelik siguran protiv Slavije 2-0 -Čelik siguran protiv Slavije-  NK ČELIK – FK SLAVIJA 2:0; Stadion: „Bilino polje” u Zenici; Početak: 16,30 sati; Gledalaca oko 350; Vrijeme: Oblačno i kišovito  (+ 14*C). Sudije: Glavni  sudija Antoni Bandić (Grude), pomoćnici, A1 Samir Spahalić (Mostar), A2 Arnel Novalić (Doboj-Istok), delegat Goran Skoko (Ljubuški).

Uokviru  24. kola BH Telekom Premijer nogometne lige BiH, u Zenici na stadionu “Bilino polje igrali su domaći Čelik i ekipa FK Slavija iz Istočnog Sarajeva. Završeno je zasluženom pobjedom domaćeg Čelika.

REZULTAT: ČELIK – SLAVIJA 2:0  (1:0);

Strijelci: 1:0 (Anel Dedić u 24′), 2:0 (Anel Dedić u 50′);

Žuti kartoni: Karić, Anel Dedić, Salčinović, Đidić (Čelik), Lučić, Kartal, Krmar, Bošković, Vejnović (Slavija); Crveni karton: Aldin Đidić u 90.minuti (2.žuti karton);

Čelik: Čelik: Adi Adilović, Grahovac(od 90′ Jevtić), Đidić, Bajraktarević (od 79.’ Pezer), Karić, Anel Dedić, Salčinović, Kojić, Bureković, Hećo (od 88′ Šabanović), Jusić. (Trener Elvedin Beganović); Na klupi Čelika još su bili: golman Bukvić, Kazazić, Popović Goran i Ajan Amir;

Slavija: Lučić, Ristić, Krmar, Bošković, Grujičić, Simović, Čomor (od71.’ Vejnović), Pliska (od 46.’ Spalević), Barić (od 77.’ Radovanović), Marković, Kartal. Slavija:  (Trener Milko Đurovski);

Potpuno zaslužena pobjeda nogometaša Čelika, koji su ovom pobjedom napravili veliki korak u „mirnu luku“ ka opstanku u Premijer ligi BiH, a Slaviju „gurnuli“ u neizvjesnu završnicu u borbi za opstanak u ligi.

U prvom poluvremenu zabilježili smo borbenu i nervoznu utakmicu u kojem je podijeljeno čak sedam žutih kartona. Nakon jednog oštrijeg starta Anela Dedića nad Pliskom došlo je do varnica i gužve na terenu, koju je sudija Bandić sankcionisao sa 3 žuta kartona, Dediću, Kariću i golmanu gostiju Mladenu Lučiću.

Čelik je poveo u 24. minuti preko Anela Dedića i odličnog proigravanja od strane Mahira Karića.

Na početku 2.poluvremena, tačnije u 50.minuti, Čelik udvostručuje svoje vođstvo na 2:0 i opet je strijelac Anel Dedić, preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora. Asistent je, ponovo, Mahir Karić.

Imali su i gosti situacije iz kojih su mogli postići gol, ali je nedostajalo preciznosti i sreće (Spalević u 57. i 71., te Simović u 86.minuti). Čelik je u drugom dijelu pokušavao postići gol preko Karića, Kojića i Đidića, ali je nedostajalo koncentracije da se rezultat poveća.

Do kraja utakmice spomenimo i crveni karton za Đidića u 90. minuti utakmice, koji je dobio drugi žuti karton i automatski crveni karton, nakon povlačenja za dres jednog gostujućeg igrača a time sprečavajući kontranapad gostiju.

U narednom 25.kolu prvenstva Čelik gostuje kod ekipe banjalučkog Borca, a Slavija je domaćin Rudaru iz Prijedora.