Sa utakmice Čelik - Lukavac

Uokviru 5. kola A1 košarkaške lige KS BiH, sezona 2015/2016, zenički OKK Čelik bio je domaćin ekipi KK Lukavac iz istoimenog grada. U ovom derbiju zasluženu pobjedu zabilježila je gostujuća ekipa KK Lukavac – Rezultat: Čelik – Lukavac 70:85 (16:26), (16:25), (15:16), (23:18);

Najefikasniji kod Čelika su bili: Ibrahim Durmo 29 i Refik Bašić 15 poena;
Kod Lukavca najefikasniji su bili: Mirnes Islamović 31, Ilić 25 i Ćosić 17 poena;
Sastav Čelika i strijelci
OKK Čelik: M.Keso 3, I. Durmo 29, A. Avdibegović 2, E. Durmić 2, F. Preljević 6, D.Alić 3, K. Fajković 2, E. Mešinović 3, A. Hadžić, M. Dostović 2, H.Bajramović 3, R .Bašić 15. (Trener Damir Zeljković).

Podmlađena ekipa OKK doživjela je večeras drugi ovosezonski poraz. Lider na tabeli, ekipa Lukavca, zasluženo je pobjedila Čelik u Areni Zenica. Već nakon prve dionice gosti su opravdali svoje lidersko mjesto na tabeli i bez poraza, jer je na kraju ove dionice bilo + 10 poena za goste (16:26). U drugoj dionici gosti nastavljaju sa preciznim šutevima, a domaći sa većim brojem promašaja sa distance. Na poluvrijeme se odlazi sa prednošću gostiju od 19 poena (32:51).

Treća dionica donosi dosta izjednačenu igru i rezultat, jer je na kraju ove dionice rezultat 15:16 za goste, odnosno na kraju treće dionice je + 20 poena za Lukavčane (47:67). U zadnjoj dionici gosti rutinski privode utakmicu kraju, a nakon izlaska najboljeg pojedinca na utakmici, Mirnesa Islamovića, domaći su samo uspjeli da smanje poraz na – 15 poena za konačnih 70:85. U zadnjim minutama utakmice treneri su dali šansu mlađim igračima, koji imaju manju minutažu. Kod gostiju nezadrživi su bili, kao što naprijed istakosmo, Mirnes Islamović i Ilić, a kod domaćin prednjačili je mladi reprezentativac Ibrahim Durmo i Refik Bašić.
U narednom, 6.kolu košarkaši Čelika idu u goste ekipi Promo Donji Vakuf.