Velika pobjeda Čelika u derbiju kola. Stadion: “Bilino polje” u Zenici; Početak: 16:30 sati; Vrijeme: sunčano i prohladno + 14*C; Gledalaca: oko 1.000; (Glavni sudija, Jakupović Edin -Bihać, pomočnici A1 Beljo Davor-Mostar i A2 Tičić Mirza-Sarajevo, delegat Idrizović Haris-Konjic);

U 7. kolu BH Telekom Premijer nogometne lige BiH, u Zenici na stadionu “Bilino polje igrali su domaći Čelik i ekipa Široki Brijeg. Završeno je sasvim zasluženom pobjedom domaćih nogometaša nad favorizovanim gostima iz Širokog Brijega.
REZULTAT: ČELIK – ŠIROKI BRIJEG 2:1 (1:0);
Strijelci: Anel Dedić u 2.’ i Fenan Salčinović u 84.’ za Čelik, a Dino Kresinger 90.’ za Široki Brijeg.

Žuti kartoni: Kojić, Bajraktarević, Anel Dedić i Bureković (Čelik), te Sesar, Pehar, Kožul i Ćorić (Široki Brijeg);
Sastavi timova:
ČELIK: Adilović, Čolić, Kojić, Kazazić, Bureković, Pezer, Anel Dedić (od 90′. Grahovac), Bajraktarević (od 70′. Hećo), Karić, Marin Popović, Selimović (od 82′. Salčinović). (Trener Elvedin Beganović);
ŠIROKI BRIJEG: Soldo, Barišić, Ćorić, Pehar, Wagner, Kožulj, Sesar (od 86′. Kožul), Bralić, Crnov (od 80′. Menalo), Kresinger, Marković. (Trener Davor Mladina);

Derbi je opravdao očekivanja, jer je bilo golova, šansi, dobrih odbrana golmana Adilovića i Solde. Uslovi za odigravanje utakmice, gotovo, idealni, a posjeta nešto veća nego na posljednjim utakmicama u Zenici.
Čelik je odlično otvorio utakmicu, jer je ubrzo poveo sa 1:0. Naime, u drugoj minuti nakon auta Čolića lopta dolazi do Karića, koji je vraća do Dedića, a ovaj je rutinski posprema u mrežu.
U 14.minuti gosti opasno prijete. Ćorić šutira iskosa iz beposredne blizine, ali Čolić odbija loptu iz praznog gola.
Širokobriježani su bili mnogo agresivniji nakon pogotka, međutim Čelik se uspješno branio. Veliko uzbuđenje desilo se u 23. minuti kada je Bajraktarević prošao golmana gostiju i lijepo vratio loptu u sredinu šesnaesterca, no poslije nekoliko pokušaja Čelikovaca gosti su se uspjeli odbraniti. Nakon dobrog centaršuta, Wanger je loše šutirao glavom u 36. minuti. Do poluvremena nije bilo promjene rezultata.

Odmah na početku drugog poluvremena Široki je imao veliku priliku kada je Crnov krenuo prema Adiloviću, ali je Čolić sjajno reagovao i spasio svoj gol. U nastavku Karić je stigao jednu loptu prije Solde i vratio je u peterac, gdje nije bilo njegovih saigrača. U 60. minuti Karić je u odličnoj situaciji, ali je zaustavljen.
Veliku priliku za Zeničane, nakon neopreznog vraćanja lopte golmanu Soldi, imao je Marin Popović u 62. minuti, no Soldo je odbranio. Zeničani su sjajno kombinovali i nakon lijepe akcije u 71. minuti Selimović je šutirao preko gola. U 84. minuti Salčinović je sjajno pogodio za 2:0 na proigravanje Karića, nedugo nakon što je ušao na teren.
Konačan rezultat od 2:1 za Čelik postavlja postavlja Dino Kresinger u 90.minuti na odlično dodavanje Wagnera.
U narednom 8.kolu prvenstva Čelik je ponovo domaćin i to Rudaru iz Prijedora, a Široki Brijeg je domaćin ekipi Mladosti iz Doboja kod Kaknja.

Čestitke nogometašima Čelika i stručnom štabu za pobjedu u derbiju kola i od sportske redakcije Zenicabloga.