Na B terenu Kamberovića polja (teren s plastičnom travom), odigrana kontrolna-pripremna utakmica između domaćeg NK Čelik i kakanjskog Rudara, federalnog prvoligaša.  Ovo je druga kontrolna-pripremna utakmica nogometaša Čelika i druga uzastopna pobjeda pod vođstvom novog trenera Borisa Pavića. Nakon pobjede protiv banovićke Budućnosti sa 1:0 u prošlu srijedu, danas su pobjedili Rudar iz Kaknja.

REZULTAT: ČELIK – RUDAR 3:1 (1:0);

Strijelci: 1:0 Alen Dedić (39′), 2:0 Salčinović (49′), 2:1 Crnović (85′), 3:1 Radulović (89′.iz penala); U 65.minuti utakmice Čelik nije iskoristio penal. Salčinović šutirao pored lijeve stative.
Gledalaca oko 400; Sudije: Nermin Smajlović, A1 Begović Armin, A2 Smriko Sahib (svi iz Zenice).

Sastavi ekipa:
NK Čelik (početni sastav): Adi Adilović, Hećo, Bureković, Kojić, Jusić, Grahovac, Anel Dedić, Salčinović, Simić, Popović, Karić. (Trener Boris Pavić).
Još su igrali: Hinović, (Bukvić), Huseinspahić, Alen Dedić, Selimović, Pezer, Gojković, Džafić, Radulović, Kazazić, Pejić, Softić, Kavazović, Merzić, Duraković, Hanan Adilović, Sikira…

FK Rudar (Kakanj): Hadžić, Kim, Begić, Ćizmić, Kil, Ramić, Gafurović, Petrović, Kulović, Đelo, B. Spahić. (Trener Valentin Plavčić). U drugom poluvremenu igrala je nova postava ekipe Rudara: Bekan, Merdić, Prkić, Dučić, M. Spahić, Topalović, Salkić, Crnović, Song, Neimarlija, Omerović.

Kako je Čelik postigao golove:
1:0 – 39. minut, na asistenciju Mahira Karića strijelac Alen Dedić.
2:0 – Fenan Salčinović u 49. minuti nakon što je izveden indirektni udarac sa 13 metara od gola (golman gostiju odigrao loptu rukom nakon što mu je loptu vratio nogom saigrač).
2:1 – 85.minut, Crnović (Rudar).
3:1 – Ognjen Radulović u 89. minutu iz penala nakon što je oboren u šesnaestercu mladi Hanan Adilović.

Utakmicu je posmatralo oko 400 gledalaca, što je puno više nego na većini utakmica jesenjeg dijela, a odigrana je po sunčanom i prohladnom vremenu (+9*C).
Novi šef stručnog štaba Čelika Boris Pavić i njegovi pomoćnici i danas su dali priliku velikom broju nogometaša, od kojih su njih 10-ak na probnom radu. Sredinom drugog poluvremena povrijeđen je Čelikov igrač Džafić, koji je napustio teren vidno hramajući i za sada nije poznat stepen njegove povrede.

U izjavi za medije, nakon utakmice, Pavić ističe zadovoljstvo igrom i borbenošću svojih igrača. Napominje da će nakon utakmice u naredni utorak, smanjiti spisak na 25-26 igrača za nastavak proljetnog dijela sezone u bh. Premijer ligi, u kojoj je Čelik 10. na tabeli nakon jesenjeg dijela sezone sa skromnih 14 bodova (3 pobjede, 5 neriješenih, 7 poraza i gol razlikom 14:22).

Čelik će narednu provjeru imati u utorak 03. februara 2015.godine i ugostit će Mladost iz Doboja kod Kaknja, prije odlaska u Rovinj ili Međugorje na zimske pripreme. Inače, prvenstvo se nastavlja 16.kolom, 28.02./01.03.2015.godine, u kojem Čelik gostuje u Vitezu.