U zeničkoj Areni danas je odigran meč dublova  Davis Cupa između reprezentacije Bosne i Hercegovine i Tunisa, uokviru prvog kola II grupe Euro-afričke zone. Gledalaca oko 1.000.
Za BiH su igrali Mirza Bašić i Tomislav Brkić protiv Malika Jazirija i Skandera Mansourija.
Rezultat:
Bašić/Brkić – Jaziri/Mansouri  3:2 6:7 (2), 4:6, 6:3, 7:5, 6:4;

Tok meča:
Prvi set Tunižani su dobili za 57 minuta rezultaom 7:6 u tie-breaku. Kod 3:2 za Tunis, gosti prave break, ali naši uzvračaju rie-breakom. Do kraja seta svako dobija svoj servis, a u tie-breaku gosti su mnogo bolji i dobijaju sa 7:2 za vođstvo od 1:0 nakon prvog seta.
Drugi set je trajao 34 minute i gosti ga dobivaju sa 6:4, nakon 2 breaka, a mi smo imali 1 break.
U trećem setu naši uzimaju break u drugom gemu i onda na svoj servis idemo na 3:0. Do kraja seta naši zadržavaju prednost za pobjedu u setu od 6:3 za 34 minute.
U jedanaestom gemu četvrtog seta naši brave break na servis Jazirija i vođstvo u setu od 6:5. Na naš servis dobijamo i 12.gem za pobjedu u četvrtom setu od 7:5 i izjednačenje u meču na 2:2. Naši su se izvadili iz „blata“ nakon 2:0 za Tunis u setovima. Četvrti gem je trajao 47 minuta.
Peti, odlučujući, gem otvaramo breakom za vođstvo od 1:0, nakon što smo spasili 3 gem lopte. Na servis Brkića idemo na 2:0 u petom setu.  Kod 3:1 imali smo 15:40 za 4:1 na servis Mansourija, ali se Tunižani osvajaju 4 poena uzastopno za 3:2 za naše momke. Na servis Bašića idemo na 4:2 u petom setu. Tunižani smanjuju na 4:3. Dobili smo osmi gem na servis Brkića za vođstvo od 5:3. Servirao je Mansouri za smanjenje našeg vođstva na 5:4. Mirza Bašić servirao u 10.gemu za pobjedu u ovom setu od 6:4 i vođstvo u meču BiH – Tunis 2:1. Odlučujući set je trajao 37 minuta.
Sve čestitke našem dublu, Mirza Bašić / Tomislav Brkić, koji je pružio veliku igru, preokrenuo rezultat i ostvario pobjedu i vođstvo u meču, pred sutrašnje, odlučujuće, mečeve za konačnu pobjedu nad Tunisom.
Ovo naše vođstvo neka bude poziv gledaocima da sutra dođu u što većem broju.

Juče su igrana dva meča i to: Mirza Bašić – Anis Ghorbel 3:0 (6:2, 6:4, 6:2); i Tomislav Brkić – Malek Jaziri 2:3 (7:6 (5), 2:6, 6:7 (7), 7:6 (5), 4:6, tako da je rezultat u meču, nakon prvog dana bio 1:1.

Posljednjeg dana dvoboja (nedjelja) između Bosne i Hercegovine i Tunisa u Zenici će igrati Mirza Bašić protiv Maleka Jazirija, te Tomislav Brkić protiv Anisa Ghorbela.

Pobjednik meča BiH – Tunis igrat će u julu protiv boljeg iz duela Bugarska – Turska.