Prvo poluvrijeme proteklo je u terenskoj inicijativi bh. tima, ali su mreže mirovale. Redale su se šanse pred kazahstanskim golom i reprezentativci BiH su imali 16 šuteva, dok su Kazahstanci u prvom periodu igre uputili samo jedan udarac.

Drugo poluvrijeme bolje otvaraju gosti. Nakon kornera u 52′ Islambek Kuat je bio najviši u skoku u i sa peterca glavom šalje loptu u mrežu.

I u nastavku težište igre bilo je na polovici Kazahstana, a do izjednačenja Zmajevi dolaze u 74′ kad Miralem Pjanić iz penala postiže pogodak. Tri minute poslije dobar pokušaj sa ivice kaznenog prostora imao je Edin Džeko, ali je lopta otišla pored gola.

Naši reprezentativci rezultat preokreću u 85′. Pjanić je centrirao sa desne strane, a Luka Menalo glavom loptu šalje iza leđa Igora Shatskiya.

U 5′ sudijske nadoknade gosti izjednačuju rezultat, a strijelac je bio Baktiyor Zainutdinov.

Sudija: Yigal Frid (ISR)
Pomoćnici: David Elias Biton (ISR), Matityahu Yakobov (ISR)
4. sudija: Daniel Bar Natan (ISR)

SASTAVI

BIHBosna i Hercegovina KAZKazahstan
12. Ibrahim Šehić (GK) 12. Igor Shatskiy (GK)
3. Dennis Hadžikadunić  žuti karton 30′ izmjena izlazi 68′ 2. Sergei Maliy
5. Sead Kolašinac  izmjena izlazi 46′ 5. Islambek Kuat  gol 52′ izmjena izlazi 88′
6. Siniša Saničanin 8. Askhat Tagybergen (C)
10. Miralem Pjanić  gol 74′ 9. Artur Shushenachev  izmjena izlazi 57′
11. Edin Džeko (C)  žuti karton 60′ 11. Yan Vorogovskiy  izmjena izlazi 83′
13. Gojko Cimirot 14. Vladislav Vassiljev  žuti karton 82′ izmjena izlazi 83′
16. Anel Ahmedhodžić 20. Marat Bystrov
17. Adi Nalić  izmjena izlazi 54′ 21. Georgi Zhukov
20. Miroslav Stevanović 22. Alexandr Marochkin  žuti karton 77′
23. Ermedin Demirović  izmjena izlazi 79′ 23. Yuri Logvinenko  izmjena izlazi 88′
IZMJENE IZMJENE
1. Nikola Vasilj (GK) 1. Dmytro Nepogodov (GK)
22. Kenan Pirić (GK) 15. Mukhammejan Seisen (GK)
2. Eldar Ćivić  izmjena ulazi 46′ 3. Sultanbek Astanov
4. Ajdin Nukić 4. Temirlan Yerlanov  izmjena ulazi 88′
7. Haris Hajradinović 6. Maksat Taykenov  izmjena ulazi 83′
9. Smail Prevljak  izmjena ulazi 79′ 7. Alibek Kassym
14. Amer Gojak  izmjena ulazi 54′ 10. Samat Zharynbetov  izmjena ulazi 88′
15. Branimir Cipetić 13. Aydos Tattybaev
18. Luka Menalo  izmjena ulazi 68′ gol 86′ 16. Ramazan Orazov  izmjena ulazi 83′
19. Aleksandar Jovičić 17. Abat Aimbetov
21. Stjepan Lončar 18. Yerkin Tapalov
19. Baktiyor Zainutdinov  izmjena ulazi 57′ žuti karton 69′ gol 95′
SELEKTOR SELEKTOR
Ivaylo Petev Talgat Baisufinov

gol gol autogol autogol jedanaesterac jedanaesterac izmjena ulazi izmjena ulazi izmjena izlazi izmjena izlazi crveni karton crveni karton žuti karton žuti karton