Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine igrala je večeras na sarajevskoj Grbavici svoj drugi susret grupe D u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo protiv aktuelnih prvaka svijeta – Francuske.

U prvih 10-ak minuta nismo vidjeli niti jednu priliku i opasan napad. Prvi su zaprijetili Francuzi u 11. minuti susreta, ali Coman nije dobro šutirao. Isti igrač zaprijetio je četiri minute kasnije. Mbappe je ubacio loptu s lijeve strane, a udarac Comana glavom zaustavio je Šehić.

U 16. minuti susreta iz slobodnog udarca s vrha šesnaesterca pokušao je Griezmann, ali je pogodio samo živi zid. Prvi ozbiljniji pokušaj naša reprezentacija imala je u 24. minuti susreta. Pokušao je Todorović sa 20-ak metara od gola gostiju, ali je Lloris bio siguran. Već u narednom napadu kombinovali su Džeko i Kolašinac, ali je odbrana Francuske uspjela otkloniti opasnost.

Novu sjajnu priliku imali smo već u 26. minuti susreta. Ahmedhodžić je sjajno šutirao glavom nakon centaršuta Pjanića, ali je Lloris još bolje intervenisao i spasio je Francuze. U završnici prvog poluvremena opet smo zaprijetili, ali nikoga nije bilo u šesnaestercu nakon dobre povratne lopte Kolašinca. Ostalo je nakon prvih 45 minuta 0:0.

Francuska je do vodstva došla u 60. minuti susreta. Adrien Rabiot je centrirao sa lijeve strane, a Antoine Griezmann je šutirao glavom i matirao Šehića.

Sumnjiva situacija pred golom Francuza u 72.minuti. Džeko je primio loptu u šesnaestercu te je spustio Kruniću. U trenutku kada je ofanzivac Milana trebao uputiti udarac, umiješao se Rabiot te je došlo do kontakta. Ipak, sudija je procijenio da nije bilo prekršaja. Zmajevi su žestoko protestvovali, ali bez upjeha. Sedam minuta kasnije Pogba je laktom udario Stevanovića i BiH je dobila priliku iz slobodnog udarca. Pjanić je naštimao loptu, ali pogodio samo živi zid pa promjene rezultata nije bilo.

U 85.  smo obavili nekoliko izmjena u našem timu. U igru su ušli Gojak, Prevljak i Stevanović, a izašli su Todorović, Krunić i Cimirot. U solidnoj prilici našao se u 90. minuti Prevljak, ali je bio izblokiran u posljednji tren te je na kraju BiH dobila samo korner nakon kojeg nije bilo prilike za gol. I u sudijskoj nadoknadi smo imali nekoliko prilika. Ali uzalud.

BIHBosna i Hercegovina FRAFrancuska
12. Ibrahim Šehić (GK) 1. Hugo Lloris (GK) (C)