„A“ reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras na „Bilinom polju“ u Zenici od Ukrajine sa 0:2 na kraju kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022.

Utakmica je počela otvorenom igrom sa obje strane u visokom ritmu, ali bez prilika u uvodnim minutama. Nakon dva pokušaja gostiju sa distance, odličnu priliku stvorili su bh. reprezentativci u 27′. Mateo Sušić je odlično proigrao Ermedina Demirovića koji sa desetak metara iskosa sa desne strane šutira pored gola.

Pokušao je Demirović glavom u 36′ nakon ubačaja Amira Hadžiahmetovića iz kornera, a lopta ovaj put odlazi preko gola.

Najbolju šansu u prvom poluvremenu imali su Zmajevi u 45′. Hadžiahmetović je ponovo izveo korner, a najviši u skoku bio je Dennis Hadžikadunić čiji šut sa peterca blokira golman Georgiy Bushchan. U nastavku akcije u gužvi u kaznenom prostoru Ukrajine lopta se od Anela Ahmedhodžića odbila u gol-aut.

Ukrajinci do prednosti dolaze u 59′. Viktor Tsygankov odlično prolazi po lijevoj strani i šalje loptu na peterac za Oleksandra Zinchenka koji postiže gol za 0:1.

Izabranici Ivayla Peteva su još jednom zaprijetili nakon kornera u 74′. Lopta je ovaj put došla do Ahmedhodžića, ali i njegov pokušaj zaustavlja Bushchan.

Artam Dovbyk u 79′ kreće sam ka golu bh. tima i šalje loptu iza leđa Nikole Vasilja za konačnih 0:2.

Sudija: Antonio Mateu Lahoz (ESP)
Pomoćnici: Pau Cebrián Devís (ESP), Roberto del Palomar (ESP)
4. sudija: José Luis Munuera (ESP)

SASTAVI

BIHBosna i Hercegovina UKRUkrajina
1. Nikola Vasilj (GK) 1. Georgiy Bushchan (GK)