Evropsko prvenstvo u atletici: Tuka izborio polufinale, Mujezinović diskvalifikovan

Bosanskohercegovački atletičar Amel Tuka plasirao se u polufinale Evropskog prvenstva u Berlinu.

Tuka je svoju kvalifikacijsku grupu završio na drugom mjestu i na taj način je obezbijedio plasman u polufinale gdje ga sigurno čeka nešto teži zadatak.

Inače, Tuka je dionicu od 800 metara pretrčao u vremenu 1:46.47, a pobjednik je bio Poljak Kszczot sa vremenom 1:46.31. Na trećem mjestu u ovoj grupi je završio Rowdenu s vremenom 1:46.59.

Naš drugi takmičar na 800 metara Abedin Mujezinović završio je četvrti u svojoj grupi i on je čekao rasplet u ostalim grupama kako bi saznao da li će proći u polufinale. Ipak, informacije nisu bile povoljne jer je označen kao diskvalifikovan zato što je ometao trčanje ostalih atletičara. Inače, on je dionicu od 800 metara pretrčao u vremenu 1:48.05.

Polufinalna trka je na rasporedu sutra od 19.30 sati, a finale u subotu.

Izvor: sportzdk.ba