Dvije ubjedljive domaće pobjede omladinaca NK Čelik, 16 golova ekipi FK Vitez

Dvije ubjedljive domaće pobjede omladinaca NK Čelik, 16 golova ekipi FK Vitez- Omladinska liga BiH, grupa  „Centar 2“- juniori i kadeti;

Danas su u Zenici odigrane dvije utakmice 18.kola Omladinske lige BiH u grupi „Centar 2“ za juniore i kadete, sezona 2022/2023, u kojoj nastupaju i odgovarajuće selekcije NK Čelik i NK Fortuna iz Zenice.

U 18.kolu kadeti i juniori zeničkog Čelika bili su domaćini svojim vršnjacima iz FK Vitez i zabilježili su dvije ubjedljive pobjede u kojima su postigli 16, a primili samo jedan gol.

Utakmice su odigrane na „B“ stadionu Kamberovića polja po sunčanom vremenu (+20*C) pred oko 50 gledalaca.

Rezultati  omladinskih selekcija Čelika:

KADETI (Trener Izudin Kamberović, predstavnik kluba Ivo Jelović);

ZENICA: NK ČELIK – FK VITEZ  8:1 (2:1);

Golove za kadete Čelika su postigli: Faris Heco u 18′, Ajden Kubat (2x) u 32′ i 51′, Aldin Fejzić u 73′, Eman Babić u 75′, Vejsil Rizvić (ag) u 78′, Adnan Delić u 81′ i Vedad Spahić u 86′, a jedini gol za goste postigao je Aras Fuško u 27.minuti.

Kadeti Čelika su trenutno prvi na tabeli sa 41 bod i bilansom od 13 pobjeda, 2 remija i 3 poraza, gol razlika 73:9, drugi na tabeli je Rudar Kakanj sa 40 bodova i utakmicom manje.

JUNIORI (Trener Pavle Skočibušić, predstavnik kluba Ivo Jelović)

ZENICA: NK ČELIK – FK VITEZ  8:0 (6:0);

Golove za juniore Čelika su postigli: Anvar Arnautović (ag) u 7′, Afan Ibraković (2x) u 8′ i 55′, Benjamin Ahmetspahić u 10′, Nedim Smajlović u 14′, Ali Babić u 22′, Adin Begić u 29′ i Hanan Baručija u 60. minuti.

Juniori Čelika su drugi na tabeli sa 46 bodova i bilansom od 14 pobjeda, 4 remija i bez poraza, gol razlika 67:9 (+58).

Prvi na tabeli je Romari iz Viteza sa 48 bodova, bez poraza, 15 pobjeda, tri remija, gol razlika 91:11 (+80).

Omladinci NK Fortuna, (kadeti i juniori) svoje utakmice iz 18.kola,  igraju u utorak, 28.3. u gostima kod ekipe NK Vitez u Vitezu od 14 i 16 sati.

U narednom 19.kolu omladinci NK Čelik gostuju ekipi BFK Simm Bau iz Kosove, a juniori i kadeti Fortune su domaćini ekipi NK Kiseljak.