Dva vrijedna gostujuća remija  omladinskih selekcija NK Čelik u Premijer ligi BiH

Dva vrijedna gostujuća remija  omladinskih selekcija NK Čelik u Premijer ligi BiH. Ovog vikenda na programu su bile utakmice 18.kola Premijer lige za pionire i kadete (zadnje kolo jesenjeg dijela prvenstva)..

(Napomena: kadeti i juniori igraju Premijer ligu BiH, a pioniri jedinstvenu ligu BiH od ove godine).

Pioniri i kadeti Čelika bili su gosti kod ekipe HŠK Zrinjski u Mostaru i ostvarili su zapažene rezultate, jer su u obje utakmice osvojili po jedan bod.

Rezultati omladinskih selekcija Čelika:

PIONIRI U-15 (Trener Nijaz Hrustanović)

Zrinjski – Čelik 0:0

Početni sastav pionira NK Čelik:

NK Čelik: Mirza Hodžić, Muhamed Omanović, Selmir Kovač, Tarik Kovač, Ajdin Kobilica, Eldar Helja, Adin Begić, Edin Durmiš, Aldin Beganović, Nedžib Sibalo (cap), Asmer Bahtić.

(Rezerve: Eman Brka, Hamza Karabegović, Ervin Pašalić, Samed Žuna, Ali Babić, Edi Užičanin, Ajman Softić).

KADETI U-17 (Trener Pavle Skočibušić)

Zrinjski – Čelik 2:2 (1:0)

Početni sastav kadeta NK Čelik:

Adi Durmo, Dženan Smajić, Faruk Piljug, Alen Seković, Maid Horić (cap), Safet Čago, Sanjin Karić, Dino Hinović, Evhad Vardo, Emir Karalić, Davud Čičak.

(Rezerve: Adnan Mašić, Anes Fazlić, Imran Džaferović, Amar Muslić, Amir Mušinović, Rijad Adžajlić).

Domaći su poveli u 18.minuti preko Kristijana Stanića, a na 2:0 povečao je Marino Sabljić u 64.minuti.

Ubrzo nakon povećanja vođstva domaćih, gosti u narednoj 65.minuti smanjuju na 2:1 preko rezerviste Imrana Džaferovića. Na 2:2 izjednačio je Davud Čičak u 74.minuti i to je bio konačan rezultat ove utakmice.

Obje utakmice igrane su po hladnom i kišovitom vremenu pred oko 20-ak gledalaca na igralištu HŠK Zrinjski u Mostaru.