Dva remija Čelikovih omladinaca

9. kolo Premijer omladinske lige BiH u nogometu. Omladinci Čelika (kadeti i juniori) juče (nedjelja) u Zenici su odigrali utakmice 9.kola Premijer omladinske lige BiH protiv vršnjaka FK Slavija iz I. Sarajeva. Obje selekcije Čelika igrale su neriješeno.
Rezultati: KADETI: NK ČELIK – FK SLAVIJA 0:0, JUNIORI: NK ČELIK – FK SLAVIJA 2:2
Izvještaj KADETI :

NK ČELIK – FK SLAVIJA 0:0
U utakmici 9. kola Premijer omladinske lige BiH u nogometu, sezona 2015/2016, juče u 14 sati, igrali
su kadeti NKČelik i njihovi vršnjaci iz FK Slavija (I.Sarajevo).

14 Selim Žuna 62′

Igralo se u Zenici, na Kamberovića polju, na terenu sa plastičnom podlogom. Utakmica je odigrana pred oko 80-ak gledalaca, po oblačnom i kišovitom vremenu (+20*C). Glavni sudija je bio Mirza Tičić iz Sarajeva, sa pomoćnicima: A1 Admir Šehović (Sarajevo), A2 Igor Puzović (Travnik), delegat Esnaf Buza (Kakanj).
Kadeti Čelika, nakon 9 odigranih kola, imaju jednu pobjedu, pet remija, te tri poraza, 7 bodova.

Izvještaj JUNIORI:

NK ČELIK – FK SLAVIJA 2:2
Juniori Čelika, također, su juče, u 16 sati, igrali utakmicu iz 9. kola Premijer omladinske lige BiH u nogometu, sezona 2015/2016, protiv ekipe FK Slavija iz I.Sarajeva.
Rezultat: Čelik – Slavija 2:2 (0:2)
Strijelci za Čelik: Mirza Muharemović u 49.’ i Tarik Adilović u 63. minuti; Golove za goste postigli su Nikola Bjeloš u 8.’ i Kemal Salihagić u 23.minuti utakmice.
Glavni sudija bio je Admir Šehović iz Sarajeva sa pomoćnicima: A1 Mirza Tičić (Sarajevo), A2 Igor Puzović (Travnik), delegat Esnaf Buza iz Kaknja;

18 Nudžeim Imamović 83′

I ova utakmica se igrala u Zenici, na Kamberovića polju, na terenu sa plastičnom podlogom. Utakmica je odigrana pred oko 70-ak gledalaca, po oblačnom i kišovitom vremenu (+20*C).

Gosti su prvo poluvrijeme riješili sa vođstvom od 0:2, ali su domaći nogometaši u drugom poluvremenu smogli snage da izjednače rezultat za konačnih 2:2, preko Mirze Muharemovića u 49. i Tarika Adilovića u 63.minuti.
Juniori Čelika sada imaju 3 pobjede, 1 remi, 5 poraza i 10 bodova u proteklih 9 kola prvenstva Premijer omladinske lige BiH u nogometu.