Druga liga FBiH, grupa Centar – Minimalan poraz zeničkog Rudara u Maglaju

Druga liga FBiH, grupa Centar – Minimalan poraz zeničkog Rudara u Maglaju – Odigrane su dvije posljednje utakmice 18.kola u Drugoj ligi FBiH, grupa Centar, sezona 2017/2018., u kojoj nastupa i zenički Rudar. To su utakmice u Maglaju Natron – Rudar Ze 3:2 i derbi u Jelahu Borac – Goražde 2:1, koje su odgođene zbog vremenskih uslova.

Zenički FK Rudar bio je na gostovanju kod NK Natron u Maglaju i doživio deveti poraz u prvenstvu.

Rezultat: NK Natron – FK Rudar 3:2 (1:1);

Strijelci: 0:1 Besim Kolić u 2′, 1:1 Ensar Durmić u 42′, 1:2 Mahir Jusić u 51′, 2:2 Ensar Durmić u 69′. iz penala, 3:2 Nudžeim Imamović u 90+1′;

Žuti kartoni: Ahmed Aletić (Rudar);

FK Rudar nastupio je u sastavu:

Aid Vehabović, Abdu-Selam Lužić, Imran Sarajlić, Mirza Serdarević (od 84. Halil Kozlić), Harun Vardo (cap), Ahmed Aletić, Aldin Kubat, Enes Šeper (od 43.Tarik Isaković), Besim Kolić, Mahir Jusić, Ajdin Hrustić (od 77.Ermin Gluhić). (Glavni trener Armin Bujak, predstavnik kluba Ševko Adilović;

Na klupi Rudara još su bili: Mustafa Ganibegović, Emir Kapo, Semin Durmić;

Utakmica je odigrana na Gradskom stadionu u Maglaju pred oko 250 gledalaca. Glavni sudija bio je Semir Balić iz Doboja, pomoćnici A1 Samir Muračević, A2 Mirza Fetić (obojica iz Zenice), delegat Mensur Hodžić iz Zenice. Zeničani su dva puta imali vođstvo od 0:1 i 1:2, domaći su izjednačili u 69.minuti iz penala, a pobjedonosni gol za rezultat 3:2 postigli su u 90+1′. minuti. Jesenas u Zenici na stadionu na Kamberovića polju, u susretu istih ekipa, bilo je 1:0 za Rudar. U narednom, 19. kolu zenički Rudar je domaćin ekipi FK Radnik iz Hadžića.