Odbojka

Domaće pobjeda odbojkašica ŽOK Željezara i OK Čelik-R Zenica

Proteklog vikenda, 09. i 10.12. 2023.godine, odigrane su utakmice 9.kola prvenstva u Superligi Federacije BiH, grupa Jug.

U ovoj ligi iz Zenice nastupaju ekipe ŽOK „Željezara“ i OK „Čelik-R“. U proteklom kolu zeničke ekipe su zabilježile dvije domaće pobjede.

Odbojkašice ŽOK „Željezara“ Zenica u Superligi FBiH, grupa Jug, u 9.kolu bile su domaćini ekipi ŽOK “Kakanj” i ostvarile su pobjedu od 3:0.

Rezultat po setovima:

ŽOK “Željezara” – ŽOK “Kakanj” 3:0 (25:18, 25:23, 25:19)-75:60;

Nakon 9 odigranih kola, odbojkašice Željezare su na omjeru od sedam pobjeda i dva poraza, četvrto mjesto, 18 bodova.

Nakon ove utakmice na oficijelnoj facebook stranici ŽOK Željezara su objavili:

– Naše djevojke su večeras u 9. kolu Superlige FBIH Grupa Jug svojom igrom i zalaganjem na terenu ponovno izvojevale pobjedu protiv ŽOK “Kakanj”Kakanj sa rezultatom 3:0. Ovo je ujedno sedma pobjeda od devet utakmica Prve polusezone 2023/24. Uprava je zadovoljna postignutim rezultatima trenera i igračica. Još jednom smo pokazali da rad, red i disciplina sa znanjem postižu rezultate i zadane ciljeve.

Sljedeći vikend igramo protiv ŽOK “Novi grad”Sarajevo. Nastavak druge polovine sezone i mogućnost ispravke prvobitnog rezultata.

Odbojkašice OK „Čelik-R“ u Superligi FBiH, grupa Jug, u 9. kolu bile su domaćini ekipi ŽOK “Alipašino Polje” iz Sarajeva i ostvarile su ubjedljivu pobjedu od 3:0.

OK “Čelik-R” Zenica – ŽOK “Alipašino P.” 3:0 (25:10, 25:12, 25:17)-75:39;

Nakon 9 odigranih kola, odbojkašice OK Čelik-R su na omjeru od četiri pobjede i pet poraza, sedmo mjesto, 10 bodova.

Na oficijelnoj facebook stranici OK Čelik-R, nakon ove ubjedljive pobjede njihovih odbojkašica, su objavili:

U 9. kolu naše odbojkašice su na domaćem terenu ugostile gošće iz ŽOK  “AP zvono” iz Sarajeva.

U utakmici u kojoj su sve igračice iz našeg rostera imale priliku da igraju, naše djevojke su ostvarile novu pobjedu i na svoj “račun” dodale nova 3 boda. Naša mlađa postava je pokazala spremnost i ozbiljnost pa je u prva dva seta protivnice ostavila zaleđene na 10 i 12 poena po setu. Treći set ne donosi velike promjene, te je u konačnici rezultat glasio 3:0! Našim djevojkama čestitamo. Gostima se zahvaljujemo na fer pleju i želimo im sretan nastavak takmičenja.