Dino Marković prvi u Vitezu

Odigran finalni turnir ljetne škole šaha Šahovskog kluba Vitez 2013 – Pobjednik Dino Marković fišerovskim rezultatom devet bodova iz devet partija. Drugo mjesto zauzeo je Tarik Ekmeščić sa osam bodova, treće mjesto osvojio je Antonio Josipović sa sedam bodova,četvrti Ivan Marjanović šest bodova. Od petog do sedmog mjesta Luka Šarić,Davor Rajić i Filip Šarić sa osvojenih 3,5 boda. Osmi dominik Vrebac 2,5 boda deveti Lorenco Josipović dva boda.

Sveukupni pobjednik serijala od tri turnira je Antonio Josipović kojem je pripala vrijedna nagrada, drugo mjesto zauzeo je Ivan Marjanović, trće mjesto osvojio je Lorenco Josipović, četvrto Luka Šarić ,peto Filip Šarić, šesto Milena Bertović , sedmo Ladislav Lovrinović, osmo Dominik Vrebac, deveto Pavle Matić i deseto Davor Rajić.

Šahovski klub „Vitez 2013“ je zbog velikog interesovanja djece za šah proveo „Ljetnu školu šaha“ sa velikim naporima i tako pokazao kvalitete koje posjeduje u organizaciji i radu. Tako dokazao da je po kvalitetu daleko vodeći klub u kantonu. Svim učesnicima su podjeljene prigodne materijalne nagrade. Pokrovitelj „Ljetne škole šaha „ je bio naš sponzor Bogner Edelstahl.

Načelnik općine Vitez gospodin Advan Akeljić koji pomaže radu ovog kluba je više puta naglasio da mu je najslađe rješavati financijske probleme ovakvim sportskim kolektivima a iz ministarstva SBK/KSB smo dobili pohvale da ne samo da smo osvježenje kantonalnog šaha nego smo učinili veliku stvar za razvoj šaha u BiH.