Čelik startovao pobjedom protiv Slobode

1. kolo BH Telekom Premijer lige BiH u nogometu – Pobjeda Čelika na startu prvenstva na Bilinom polju – NK Čelik – FK  Sloboda  1:0

Stadion: “Bilino polje”; Početak: 19,45 sati; Vrijeme: Oblačno i sparno (+25*C); Gledalaca: oko 800 ;
Glavni sudija Husein Terzić (Travnik), A-1 Haris Baković (Sarajevo), A-2 Dalibor Drašković (Ist.Sarajevo); Delegat Haris Gvozden (Sarajevo);
Uokviru 1. kola BiH Telekom Premijer nogometne lige, sezona 2015/2016, danas su  u Zenici, na stadionu “Bilino polje”, igrali domaći Čelik i Sloboda iz Tuzle. Završeno je pobjedom domaćina Čelika.
REZULTAT: ČELIK – SLOBODA 1:0  (1:0);
Strijelac: Mahir Karić u 13.minuti;
Žuti kartoni: Pezer i Karić (Čelik);
Sastavi timova:
Čelik: Adilović, Grahovac (od 61. minute Bučan), Bajraktarević (od 63. minute Pezer), Karić, Anel Dedić (od 93. minute Duraković), Kojić, Goran Popović, Marin Popović, Bureković, Hećo, Jusić. (Trener Elvedin Beganović);
Sloboda: Hamzabegović, Moranjkić, Efendić, Zeba, Ivetić, Sarić (od 73. minute Mujić), Mehmedagić, Ordagić, Govedarica, Mehidić (od 64. minute Krpić), Ahmetović. (Trener Husref Musemić);

Čelik je u prvom kolu novog prvenstva na svom Bilinom polju savladao Slobodu sa minimalnih, ali zasluženih, 1:0.
Na početku utakmice nije bilo prilika, a u devetoj minuti Hamzabegović je odbranio jedan dobar udarac mladog Vladimira Grahovca. Vođstvo Čelika: U 13. minuti Karić je šutirao i pogodio za vodstvo Čelika, nakon što je prethodno loptu izgubio Ordagić na sredini terena. Hećo je iskoristio ovu grešku i odlično    uposlio dubinskom loptom Mahira Karića, koji je rutinski provukao pored istrčalog golmana Slobode.
Sloboda je imala priliku nakon jednog kornera u 31. minuti, ali je Adilović bio siguran. Dvije minute poslije fudbaleri Čelika su čak tri puta pokušali u jednom napadu (Jusić, Dedić, Marin Popović), no na kraju je lopta završila u rukama Hamzabegovića. Do kraja prvog poluvremena nije bilo većih prilika, pa se rezultatom 1:0 otišlo na odmor.
U drugom poluvremenu Tuzlaci su zaigrali mnogo bolje i prvi su zaprijetili. Šutirao je Mehidić u 50. minuti, a Adilović je odbranio. U 57.minuti Ahmetović se dobro okrenuo na ivici šesnaesterca i šutirao, ali je golman Čelika ponovo odbranio. Lijepa akcija Zeničana u 73. minuti završila je udarcem Pezera preko gola na asistenciju Bučana. Do kraja utakmice nije bilo većih prilika, a može se istaći pokušaj Mehmedagića u 83. minuti koji je otišao daleko preko gola.
U narednom, 2. kolu Čelik ide u goste ekipi Olimpica iz Sarajeva, a Sloboda je domaćin Rudaru iz Prijedora.