Čelik odnio bod sa Koševa

U prvoj utakmici 22. kola nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine Sarajevo i Čelik su večeras na Koševu odigrali neriješeno 1:1. Leon Benko doveo je Sarajevo u vodstvo u 19. minuti, a bod Čeliku donio je Nikola Simić u 58. minuti.

Sarajevo-Čelik 1:1

TOK UTAKMICE SARAJEVO – ČELIK 1:1
2′ Benko je pokušao sa 20 metara, no njegov šut brani Adilović.
4′ Oštar start Kojića na nekih 30 metara od gola Čelika. Slobodan udarac je izveo Stojčev, no njegov šut odlazi pore gola.
7′ Velika greška Puzigaće, no Delač brani šut Selimovića 1 na 1.
10′ Korner za Sarajevo, Puzigaća je šutirao glavom, no lopta je otišla pored gola Čelika.
13′ Dobar centaršut Radovca nije ispratio niko iz Bordo tima te je dobra lopta otišla u nepovrat.
15′ Žuti karton za Gojkovića.
16′ Nova greška Puzigaće, no igrači Čelika reaguju jako loše te nema ozbiljnije opasnosti po gol domaćih.
17′ Žuti karton za Berberovića nakon neopreznog starta na sredini terena.
19′ GOOOOOOL Benko sjajno pogađa mrežu Čelika nakon ubačaja.
27′ Poprilično slaba igra na obje strane nakon gola Sarajeva, bez nekih šansi.
29′ Cimirotu se već par minuta ukazuje prva pomoć nakon duela s jednim od igrača Čelika te se čini da neće moći nastaviti utakmicu.
32′ Korner za Sarajevo. Rustemović šutira glavom nakon ubačaja, no lopta odlazi pored gola. Cimirot se ipak vratio na teren u međuvremenu.
34′ Marko Mihojević je u igri umjesto povrijeđenog Gojka Cimirota.
37′ Radovac loše šutira nakon ubačaja Bekića.
39′ Još jedan centaršut Bekića, no ovaj put loptu hvata Adilović.
41′ Dalekometni pokušaj Benke odlazi pored gola.
43′ Novi korner za Sarajevo, no bez opasnosti po gol gostiju.
45′ Dvije minute nadoknade.
45 +2′ Poluvrijeme na Koševu. Sarajevo – Čelik 1:0
49′ Korner za Sarajevo, ali Stojčev slabo centrira. U nastavku napada Puzigaća uspijeva šutirati, no lopta odlazi pored gola.
52′ Benko ne uspijeva pogoditi mrežu Čelika sa samo par metara.
53′ Bajraktarević je šutirao, no Delač brani.
56′ Korner za Sarajevo, no samo još jedan loš centaršut na kraju.
57′ Izašao je Bureković, a ušao Simić.
59′ GOOOOOL Simić je fenomenalno pogodio mrežu Delača sa 25 metara.
62′ Slobodan udarac za Čelik na nekih 25 metara od gola Delača. Simić pogađa stativu nakon ubačaja.
63′ Stojčev je šutirao sa vrha kaznenog prostora, no lopta odlazi preko gola. Rustemović je izašao iz igre, a u igri je Velkoski.
67′ Slobodan udarac za Sarajevo iskosa te žuti karton za Selimovića. Velkoski je šutirao glavom nakon ubačaja, ali Adilović brani.
71′ Dedić je izašao, a ušao Hećo.
72′ Slobodan udarac za Sarajevo i žuti karton za Heću. Velkoski jako loše izvodi slobodan udarac te lopta na kraju završava samo u autu.
74′ Iz igre je izašao Stojčev, a ušao je Alispahić.
77′ Slobodan udarac za Čelik iskosa sa 40 metara. Oštar centaršut završava u korneru, nakon kojeg nije bilo opasnosti po gol Sarajeva.
80′ Slobodan udarac za Sarajevo na 25 metara, kojeg će izvesti Alispahić. Ipak samo jako loš šut.
85′ Radovac nije uspio šutirati iz izgledne pozicije te je lopta na kraju završila u gol autu.
86′ Iz igre izlazi Bajraktarević, a na teren će Sikira.
88′ Novi slobodan udarac za Sarajevo iskosa i žuti karton za Dedića. Na drugoj strani terena već nekoliko minuta na terenu leži jedan od igrača Čelika. Nakon slobodnog udarca dvije prilike za Sarajevo, prvi šut brani Adilović, a drugi pokušaj odlazi preko gola.
90′ Šest minuta nadoknade.
93′ Nevjerovatno loš šut Berberovića sa 30 metara.
Korner za Čelik u posljednjim minutama utakmice, no bez opasnosti po gol domaćih.
Korner za Sarajevo i vjerovatno posljednja prilika za postizganje gola, no bez opasnosti po gol Čelika.
Kraj utakmice u ovim trenucima.
Konačnih Sarajevo – Čelik 1:1

Stadion: Asim Ferhatović Hase; Gledalaca: 4.000; Sudija: Grbić Zoran (Prijedor); Žuti kartoni: Berberović (Sarajevo) / Gojković, Selimović, Hećo, Kojić, Al. Dedić (Čelik); Strijelci: Benko 19′ (Sarajevo) / Simić 58′ (Čelik)

Sarajevo: Delač, Rustemović (od 63. Velkoski), Barić, Stojčev (od 74. Alispahić), Bekić, Tatomirović, Benko, Berberović, Cimirot (od 35. Mihojević), Puzigaća, Radovac.

Čelik: Adilović, Gojković, Dedić (od 70. Hećo), Bajraktarević (od 87. Sikira), Selimović, Kojić, Popović, Bureković (od 57. Simić), Dedić, Pezer, Jusić.