Čelik nakon lošeg prvog, odigrao sjajno drugo poluvrijeme i osvojio bod na gostovanju kod Bratstva

Nogometaši Bratstva i Čelika podijelili su bodove u Gračanici u 8. kolu Prve lige FBiH odigravši neriješeno 2:2.

Bratstvo je odlično otvorilo utakmicu i već nakon 16 minuta igre imali su vodstvo do 2:0. Sjajno otvaranje domaćina i dominaciju u igru prvih pola sata su krunisali pogotkom Smajića, a prednost je udvostručio Poturalić.

Ipak, devet minuta prije odlaska na odmor Mašić je smanjio rezultat i vratio Čelik u igru.

Ekipa Čelika je fantastično ušla u drugo poluvrijeme gdje su dominirali i stvarali šanse. Samo deset minuta igre u nastavku meča bilo je dovoljno da Čelik preko Varde dođe do izjednačenja, a promjene rezultata više nije bilo do kraja utakmice.

Nakon zaista lošeg prvog poluvremena i potpune dominacije domaćina ekipe Bratstva, ekipa Čelika je u drugom poluvremenu odigrala odličnu utakmicu i na kraju stigla do boda.

Čelik je ostao na sedmoj poziciji Prve lige FBiH, dok je Bratstvo sada na 11. mjestu. U narednom kolu Čelik dočekuje TOŠK, dok će Bratstvo gostovati Tomislavu.