Rukomet

Čelik deklasirao sarajevsku Bosnu (+18)

Premijer rukometna liga BiH, 3.kolo. RK ČELIK – RK BOSNA (S) 44:26; ARENA u Zenici; Početak: u 18 sati; Gledalaca: oko 300 . Sudije: Miljević Marko i Miličević Velibor, delegat Suljević Samir.
U utakmici 3. kola rukometne Premijer lige BiH, sezona 2015/2016, igrali su zenički RK Čelik i ekipa RK Bosna iz Sarajeva. Utakmica je završena  rezultatom  44:26 (22:12) za Čelik.
Sastavi ekipa:
RK ČELIK: Polić, Dervenčić 3, Martić 2, Ekinović, Mehić 4, Memić 1, Mujanović 1, Bajramović 8, Kadić 8, Sirčo, Begagić 6, Hadžić, Birdahić 3, Begović 2, Duvnjak 1, Buljugija 5; (Trener Skopljak Senad);
RK BOSNA: Halilović, Halilković, Burnazović 9, Karamehmedović 2, Delić, Balta, Džubur, Smailbegović 4, Dizdarević 2, Hasanefendić, Šahinović, Huseinbegović 1, Šunj 2, Čakal 2, Lingo 1, Selimović 3; (Trener Zuhdija Korkarić);

Najefikasniji kod Čelika: Edin Bajramović i Davor Kadić po 8 golova, Aldin Begagić 6 i Bakir Buljugija 5;
Najviše golova za Bosnu postigli su: Anur Burnazović (9) i Ajdin Smailbegović (4) gola;
Sedmerci za Čelik: 6 (4); Sedmerci za Bosnu: 2 (2);
Isključenja: Čelik (8′); Bosna ( 6′);

Rukometaši Čelika su deklasirali sarajevsku Bosnu, koja je jedva „skrpila“ ekipu, jer se na poziv rukovodstva kluba odazvalo nekoliko veterana u spašavanju Bosne i igranja u Premijer ligi BiH, kako smo vidjeli.
Samo je bilo neizvjesno prvih 15-ak minuta  i od rezultata 8:7, domaći rukometaši prave seriju od 7:0 i rezultat je 15:7. Ovdje je utakmica i „prelomljena“. Do poluvremena prednost Čelika je + 10 golova (22:2).
Zeničani su pokazali da su sada mnogo jača ekipa od Bosne, a to su i demonstrirali tokom čitave utakmice, tako da je trener domaće ekipe Senad Skopljak u drugom poluvremenu dao priliku nekolicini mlađih igrača.
I ova garnitura domaćih  uspješno je povečavala prednost Čelika do konačnih +18 golova na kraju utakmice (44:26).
Gostujući trener Zuhdija Korkarić nije bio previše zabrinut, svjestan je kvaliteta svoje ekipe i stanja u kojem se klub nalazi.
Čeliku je ovo druga pobjeda u tri odigrana kola Premijer lige, dok je Bosna pretrpjela i drugi poraz, uz jednu pobjedu.