Bh. kadetkinje bolje od Kazahstana

U prvom kolu grupe 4 Lige B kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, U-17 reprezentacija Bosne i Hercegovine je u Talgaru u ostvarila pobjedu nad Kazahstanom rezultatom 3:1.

Domaća selekcija je povela preko Danagul Akhmetzhan u 24. minuti, dok je naš tim Bogdana Milićević postigla dva pogotka u 42. i 44. minuti, te Irina Erkić koja je zapečatila pobjedu golom u 75. minuti.

Bosna i Hercegovina-Kazahstan 3:1 (2:1)

Trening kamp FS Kazahstana, Talgar

Bosna i Hercegovina: Aleksandra Panić, Anđelina Laketić, Dragana Marinković, Marija Mihaela Maslać, Bogdana Milićević (87. Ana Daničić), Nađa Cerić, Uma Hadžihajdarević, Natalija Mirković, Ana Jurić (45. Irina Ekić), Melisa Kekić, Lina Hadžikadunić (75. Petra Kurešević). Selektor: Ilija Lucić.

Kazahstan: Didar Naken, Tomiris Rakhatzhan, Ramina Omarova, Adeliya Bekkozhina, Darya Tolkachyova, Anel Dosbolova (46. Zhanel Talasbayeva), Aissana Zeken (46. Elina Irismetova), Nazym Aldanazar (87. Azhar Shoketayeva), Danagul Akhmetzhan, Adina Izimbayeva, Polina Tuchina (65. Aminat Bigozhina). Selektorka: Mariya Yalova.