Bh. juniorke osvojile 12.mjesto na Evropskom prvenstvu

U Mađarskoj je završeno juniorsko Evropsko prvenstvo A divizije za košarkašice na kojem je nastupila i juniorska selekcije Bosne i Hercegovine. Naše juniorke obezbjedile su opstanak u A diviziji, a danas su poražene od Rusije u borbi za 11.mjesto.
Rezultat: Rusija – BiH 90:73 (15:19), (26:12), (17:27), (32:15);

Izabranice Gorana Loje dobro su otvorile utakmicu i nakon prve četvrtine imale su prednost od 19:15.
Na poluvremenu su Ruskinje vodile sa deset poena razlike (41:31). U nastavku utakmice, naše Zmajice uspjele su se vratiti u utakmicu i doći do izjednačenja na kraju treće četvrtine (58:58).
U posljednjoj četvrtini Ruskinje su odigrale odlično i stigle do uvjerljive pobjede, a na kraju su slavile sa 17 poena razlike (90:73).
U našem timu se istakla Zeničanka Sara Heljić sa double-double učinkom od 21 poenn + 11 skokova,
te četiri ukradene lopte i po jednom asistencijom i blokadom. Dvocifrene su bile i Gabriela Višković sa 12 poena, te Ksenija Mitrić i Dragana Zubac sa po 10 poena.
Selekciju Rusije predvodila je Repnikova sa 19 poena. Pratile su je Ignatova i Zotkina sa po 13 poena,

-Današnja kompletna utakmica pala je u drugi plan zbog povrede našeg kapitena, Sandre Azinović.
Već u 10. minutu Azinović je u nezgodnom kontaktu sa Ruskinjom pala na glavu, nakon čega je uslijedio prekid od 15 minuta, kako bi se pružila pomoć našoj košarkašici.
Azinovićeva je odmah prevežena u lokalnu bolnicu i prema prvim nalazima CT glave je uredan i naša Zmajica se osjeća mnogo bolje-, objavili su na KSBiH.

Inače prvakinje Evrope postale su reprezentativke Belgije, koje su u finalu pobjedile selekciju Srbije sa 55:53.