Aleksandar Savanović pobjednik turnira „Zavidovići Open 2018“ – solidan plasman mladih Zeničana Dine Markovića i Farisa Čunjala

Aleksandar Savanović pobjednik turnira „Zavidovići Open 2018“ – solidan plasman mladih Zeničana Dine Markovića i Farisa Čunjala – U organizaciji Šahovskog kluba „Krivaja“ Zavidovići održan je šahovski turnir „Zavidovići Open 2018“.

Učestvovao je 61 takmičar iz Srbije, Crne Gore, Slovenije i BiH, među kojima su bila i dva intermajstora i jedan FIDE majstor.

Pobjednik turnira je IM Aleksandar Savanović (BiH) sa 7,5 poena, drugi je Jevtić Sreten (BiH) sa 7, a treći IM Dušan Lekić (Crna Gora) sa 6,5 poena.

Solidan plasman ostvarili su i mladi Zeničani, Dino Marković i Faris Čunjalo, osvojivši po 6,5 poena, isto kao i trećeplasirani IM Dušan Lekić, ali sa nešto slabijim dodatnim kriterijima. Zeničanin Halid Bajramović osvojio je 5,5 poena.

Sistem takmičenja: Švicarski sistem, 9 kola, zajednički turnir za šahiste i šahistkinje. Turnir će biti prijavljen za Blic rejting listu FIDE, tempo igre bio je 10 minuta po igraču.

Novčano je nagrađeno 7 prvoplasiranih šahista, najbolje plasirana šahistkinja, najuspješniji kadet/kinja do 16 godina. Direktor turnira bio je prof. Šemsudin Starčević, a glavni sudija Halim Hutinović NA.