AK Zenica bila domaćin pojedinačnog prvenstva BIH za pionire i pionirke

Tokom proteklog vikenda Atletski klub (AK) Zenica bio je domaćin pojedinačnog prvenstva BIH za pionire i pionirke, na kojem je učešće uzelo oko 200 takmičara iz 24 bh. kluba.

Takmičenje je održano na atletskom stadionu na Kamberovića polju.

Od zeničkih atletskih nada najbolje rezultate ostvarili su Kanita Brka u bacanju kugle sa daljinom 11,90 metara što je bilo dovoljno za prvo mjesto i zlatnu medalju.

Prvo mjesto i zlatnu medalju osvojio je i njen klupski kolega Adijan Dujak u skoku u dalj sa preskočenih 4,75 metara. Adijan je bio treći u disciplini 300 metara sa vremenom 45,36 sekundi.

Davud Alić osvojio je srebrenu medalju u bacanju kugle sa daljinom od 10,06 metara

Ilhana Šehić na 800 metara bila je treća sa vremenom 2:40,97.

Van konkurencije, uokviru pionirskog prvenstva, nastupili su Sajra Selimović u skoku u vis sa preskočenih 150 cm, dok je Sedin Heco u troskoku postigao rezultat od 15,05 metara.