A2 liga: Velika pobjeda KK Vukovi u derbiju kola protiv Bihaća

Uokviru 12. kola A2 lige, grupa Sjever, zenička ekipa KK Vukovi ugostila je danas, 11.2.2024.godine, ekipu KK Bihać u zeničkoj Areni “Husejin Smajlović”, centralni teren, pred oko 250 gledalaca.

Zasluženu pobjedu u ovom derbi meču ostvarila je ekipa KK Vukovi i tako se revanširala gostima za poraz u 3.kolu u Bihaću, 11.11.2023.godine, rezultatom 75:67.

Konačan rezultat: KK VUKOVI – KK BIHAĆ 93:78:

Najefikasniji kod KK Vukovi bili su Horić 24, Duranović 22,  Hodžić 16, Pašić 15 i Dedović 11 poena.

Kroz prvu četvrtinu dominacija domaće ekipe KK Vukovi, koja pravi seriju od 13:0 i od rezultata 2:5 imamo rezultat 15:5, poslije toga i svih 15 poena prednosti za Vukove, 22:7. Do kraja prve četvrtine gosti su se konsolidovali i smanjili veliku prednost domaćih, pa se na prvi odmor odlazi pri vođstvu od 27:20 za Vukove. I u drugoj četvrtini Vukovi su postigli 27 poena, a gosti iz Bihaća 21, pa je na poluvremenu 54:41 za Vukove. U drugoj četvrtini vidjeli smo i najveću prednost Vukova od plus 18 poena, 54:36.

U drugom poluvremenu Vukovi su održavali stečenu prednost, pa je na kraju utakmice plus 15 poena, potpuno zasluženih 93:78 u jednoj odličnoj igri Vukova.

Ovom pobjedom Vukovi su sve bliže final-fouru i trenutno su na 4.mjestu, koje vodi na završnicu.

Do kraja ligaškog dijela takmičenja još je 6 kola. Trećeplasirani Bihać sada je na omjeru od 8 pobjeda i 4 poraza, 20 bodova.

KK Vukovi sada su na omjeru od 7 pobjeda i 5 poraza, 19 bodova u 12 odigranih utakmica.

U narednom 13.kolu KK Vukovi gostuju kod ekipe KK Star iz Fojnice.

U ovom 12.kolu odigran je još jedan veliki derbi, OKK Lukavac- KK Gradina Madi Tešanj 84:60 i tako su Lukavčani nanijeli prvi poraz Tešnjacima i renanširali im se za poraz u Tešnju.