Velika pobjeda košarkašica Čelika u Tuzli nad Jedinstvom BHT

Velika pobjeda košarkašica Čelika u Tuzli nad Jedinstvom BHT- ŽKK Jedinstvo BHT– KŽK Čelik 78:87. U utakmici 19. kola BiH košarkaške lige za sezonu 2016/2017, košarkašice Čelika su gostovale u Tuzli kod ekipe ŽKK Jedinstvo BHT. Zasluženu pobjedu ostvarile su košarkašice Čelika.

Rezultat: ŽKK Jedinstvo BHT – KŽK Čelik 78:87 (29:26), (17:27), (15:13), (17:21);

Sastav KŽK Čelik i postignuti poeni: Eni Nizamić 4, Nedžla Kovačević 18, Zerina Čičak, Amila Isaković, Amna Kahrić, Aldijana Iriškić 37, Anida Ćorović 10, Sara Heljić 18 poena + 11 skokova, Amina Ćehajić, Andrijana Reljić, Merjema Bučuk, Lamija Škaljo; (ŠSŠ Slobodan Kecman);

Najviše poena za Čelik su postigle: Aldijana Iriškić 37, Sara Heljić i Nedžla Kovačević po 18, Anida Ćorović 10 poena;
Najefikasnije kod Jedinstva BHT: Melisa Brčaninovoć 41, J. Ahmetbegović 19 poena;

Prve minute utakmice donose igru koš za koš do rezultata 7:7, a onda serija Čelika od 0:8 i rezultat je 7:15, bilo je i 9:17 za Čelik. U zadnje dvije minute prve dionice domaće smanjuju vođstvo gošći, pa su preokrenule rezultat na 29:26. Fenomenalna je bila Tuzlanka Melisa Brčaninović, koja je postigla 21 poen u prvoj dionici, dok je Aldijana Iriškić postigla 12 poena u istom periodu.

Samo u prvoj minuti druge dionice domaće imaju minimalno vođstvo, a nakon toga Čelik prelazi u vođstvo, koje povećava na 6, 8 i 10 poena u 20.minuti (43:53). Domaće samo smanjuju, do odmora, na – 7 poena (46:53), što je i rezultat prvog poluvremena. Brčaninović na pola utakmice ima već 32 poena, Iriškić 20. Drugu dionicu Čelik je dobio sa 17:27. Dobra igra Zeničanki nastavlja se i u trećoj dionici i vođstvo je povečano na + 10 poena (49:59) i (53:63). U finišu ove dionice domaće smanjuju vođstvo Čelika na – 5 poena (61:66) i ovo je rezultat na kraju tri četvrtine utakmice.

U zadnjoj dionici vođstvo Čelika je bilo ugroženo, jer su domaće smanjile na 69:73, ali su Zeničanke pojačale tempo i ponovo povečale vođstvo, koje je išlo i do +11 poena prednosti u nekoliko navrata (71:82), (74:85), (76:87), a završilo je sa + 9 poena za Čelik 78:87.
Fenomenalnu igru za Čelik odigrala je Aldijana Iriškić sa 37 poena, od toga 7 trojki sa procentom preko 53 %. Mlada i sve bolja Sara Heljić dodala je 18 poena i 11 skokova.

Tuzlankama nije pomogla ni izvrsna Melisa Brčaninović sa 41 postignuti poenom.

Košarkašice Čelika sada imaju skor od petnaest pobjeda i dva poraza, 32 boda. Jedinstvo BHT ima skor od osam pobjeda i devet poraza, 25 bodova.
Čestitke košarkašicama Čelika na ovoj velikoj pobjedi u Tuzli i od sportske redakcije Zenicabloga.