Iznenađujući poraz OKK Čelik od Travnika na Bilmišću- 22. kolo, OKK ČELIK – KK TRAVNIK BT 59:71; Sportska dvorana na Bilmišću u Zenici;
Početak u 18 sati. Gledalaca oko 100.

Sudije susreta su bili Adnan Pašalić, Hasan Bajgorić i Almedin Topoljak (svi iz Zenice).

Uokviru 22. kola A1 košarkaške lige KS BiH, sezona 2016/2017, zenički OKK Čelik bio je domaćin ekipi KK Travnik BT iz Travnika. Zasluženu pobjedu ostvarila je gostujuća ekipa Travnika BT.

Rezultat: OKK Čelik – KK Travnik BT 59:71 (21:22), (15:17), (16:22), (7:10);

Najefikasniji kod Čelika su bili: Armin Bilić 17, te Ernes Mešinović i Kenan Fajković po 9 poena;
Kod Travnika najefikasniji: A.Dedić 21, K.Čajić 11, N.Varupa 10 poena;

Sastav Čelika i strijelci:
OKK Čelik: Faris Preljević 5, Džan Gradašćević 6, Kerim Varupa 2, Luciano Vilić 1, Armin Bilić 17 p. +10 skokova, Kenan Čoloman 2, Ahmet Begić 2, Harun Smajlagić 6, Kenan Fajković 9, Ernes Mešinović 9, Harun Alić, Imran Porča. (ŠSŠ Armel Mujaković, pomoćni treneri Armin Avdibegović i Edin Varupa);

Podmlađena ekipa OKK Čelik doživjela je neočekivan poraz u zadnjem 22.kolu A1 lige KSBiH u komšijskom derbiju protiv Travnika, na kraju ligaškog dijela takmičenja i na oproštaju od svoje publike. Jesenas u Travniku Čelik je bio bolji i pobjedio sa 72:86, te su se Travničani tako revanširali Čeliku za poraz u Travniku.

Čelik ima početno vođstvo od 3:2, ali gosti preokreću rezultat i imaju vođstvo tokom cijele prve dionice, bilo je i +9 poena (11:20). Na kraju prve dionice je minimalno vođstvo gostiju od 21:22.

Na početku 2.dionice domaći sa 4 uzastopna poena vode sa 25:22, ali gosti ponovo okreću prednost na svoju stranu. Sredinom druge dionice domaći još jednom minimalno vode (32:31) i to je posljednje vođstvo domaćih na utakmici. Do poluvremena je 36:39 za goste.

U trećoj dionici gosti ne ispuštaju prednost, koja ide i do +10 poena (50:60). Na kraju tri četvrtine utakmice je +9 poena za goste (52:61). Zadnja dionica donosi potpunu indisponiranost domaće ekipe, gosti to koriste i povećavaju prednost i do + 16 poena (55:71) i rutinski privode utakmicu kraju za konačnih +12 poena (59:71) za Travnik BT. U zadnjim minutama utakmice trener Mujaković je uveo na parket i igrače, koji imaju manju minutažu.

Ekipa OKK Čelik završila je prvenstvo sa omjerom od po devet pobjeda i jedanaest poraza, 29 bodova.