Danas su u gradskoj Areni „Husejin Smajlović“ u Zenici odigrane utakmice završnice (F4) za prvaka A1 lige KSBiH u košarci za žene za sezonu 2021/2022. Domaćin je bio zenički KK Jumper, a u polufinalu, na terenima A i C su igrali:
ŽKK „Zrinjski 2010“ – OKK Vitez (teren A) 69:34
KK Jumper – ŽKK Spars Brčko (teren C) 55:57 (nakon produžetka od pet minuta)

Donosimo kraći izvještaj sa utakmice KK Jumper i ŽKK Spars Brčko. Sa ove utakmice donosimo i foto galeriju.
Konačan rezultat i po četvrtinama:
KK Jumper–ŽKK Spars (B) 55:57 OT (53:53 nakon 4 četvrtine), (14:15), (08:18), (12:11), (19:09), (02:04);
Sastav ekipe KK Jumper i strijelci:Farah Đuherić 13, Emira Šehić 9, Sajra Huskanović 9, Emira Pašalić 18, Džejlana Indžić 6, Hana Đuherić, Naida Burkić, Anđela Dizdar, Farah Begić, Ismihana Pašanbegović,  Hatidža Pašalić. (Trener Almir Omerčević, pom.treneri Eldar Durmić i Vedran Kulalić);

U zeničkoj ljepotici, Areni, gledali smo vrlo interesantnu, borbenu i do kraja neizvjesnu utakmicu između domaćina KK Spars i odlične ekipe ŽKK Spats Brčko. Nakon odigrane četiri četvrtine rezultat je bio neriješen 53:53 i igrao se produžetak od pet minuta u kojem su se bolje snašle gostujuće košarkašice iz Brčkog. U produžetku smo vidjeli nesvakidašnji rezulta od 02:04 za gošće i konačan rezultat utakmice je 55:57 za ŽKK Spars Brčko.

U prvoj i trećoj četvrtini gledali smo rezltatski izjednaćenu utakmicu sa minimalnim vođstvom jedne i druge ekipe (14:15) i (12:11). U drugoj četvrtini bolje su bile gošće (8:18), a u posljednjoj domaće košarkašice (19:9) za rezultat od 53:53. Kod KK Jumper najefikasnija je bila Emana Pašalić sa 18 poena, koja je sa nekoliko trojki u posljednjoj četvrtini unulirala vođstvo gošći. Kapiten i ponajbolja igračica KK Jumper, Farah Đuherić postigla je 13 poena, ali je, nažalost, u 37. sakupila pet ličnih grešaka i ekipa je bila lišena njene pomoći do kraja utakmice i u produžetku, što je, vjerovatno i presudilo u današnjem meču.Najbolje u ekipi su ŽKK Spars Brčko bile su Nataša Kajtaz, Ajla Mihmić i J.Radovanović.

Utakmica za treće mjesto se igra od 16 sati, a sastaju se KK Jumper i OKK Vitez. Finale je na rasporedu od 18 sati na centralnom terenu Arene, a sastaju se ŽKK Zrinjski 2010 i ŽKK Spars Brčko.

Inače, košarkašice ŽKK „Zrinjski 2010“ osvojile su prvo mjesto u ligaškom dijelu košarkaške A 1 lige BiH. Plemkinje su od 14 utakmica zabilježile 13 pobjeda, jedan poraz i osvojile 27 bodova. Drugo mjesto osvojio je zenički KK Jumper sa 26 bodova i skorom 12/2.