VIDEO+FOTO: Pobjeda Čelika u komšijskom derbiju – NK ČELIK – FK MLADOST DK 1:0

VIDEO+FOTO: Pobjeda Čelika u komšijskom derbiju – NK ČELIK – FK MLADOST DK 1:0; Stadion: „Bilino polje” u Zenici; Početak u 19 sati; Gledalaca oko 5.000 (Na južnoj tribini oko 500 najvatrenijih Čelikovih navijača, popularnih Robijaša). Vrijeme: ugodmo i toplo (+ 20*C). Glavni sudija Frano Jelić (Široki Brijeg), pomoćnici, A1 Goran Dujak (Odžak), A2 Davor Beljo (Mostar), delegat Haris Idrizović (Konjic).

Uokviru  24. kola prvenstva (2.kolo trećeg kruga prvenstva) BH Telekom Premijer nogometne lige BiH, u Zenici na stadionu “Bilino polje“, u komšijskom derbiju, igrali su domaći NK Čelik i ekipa FK Mladost iz Doboja kod Kaknja. Završeno je pobjedom domaće ekipe Čelika.

REZULTAT: ČELIK – MLADOST DK  1:0 (1:0)

Strijelac: Anel Dedić u 31.minuti;

Početni sastavi ekipa:

Čelik: Pavlović, Hodžić, Vrhovac, Dedić, Dilaver, Okić, Grahovac, Pecelj, Miletić, Jamak, Jurina. (Glavni trener Arslan Cihat);

Mladost DK: Velić, Hreljić, Welbeck, Guzina, Arežina, Anđušić, Marković, Bojo, Asani, Atajić, Isaković.

(Glavni trener Adnan Zildžović);

Najznačajniji momenti na utakmici:

U 3.minuti dobar udarac Welbecka, lopta odlazi pored gola domaćih, novi pokušaj gostiju u 8′, ali ponovo pored gola. U narednoj minuti šut Hodžića sa 20-ak metara, Velić brani, zatim šut Dilavera u 10′, golman zaustavlja udarac. U 12.minuti šutira Anđušić, ali pored gola. Dobar šut Jurine, ali je Marković izblokirao siguran gol.

U 31.minuti erupcija oduševljenja na stadionu, jer domaći postižu gol. Pecelj je ubacio pred gol, Dilaver odlično šutirao, golman Velić odbija do slobodnog Anela Dedića, koji se driblingom oslobađa svojih protivnika i šutira neodbranjivo u gol za vođstvo Čelika od 1:0.

Tri pokušaja nogometaša Mladosti u jednoj akciji iz blizine u 40.minuti, ali je golman Čelika Pavlović dva puta odbranio, a jedan šut je izblokirao Vrhovac od sigurnog pogotka.

U minuti produžetka prvog poluvremena slobodni udarac za Mladost sa desme strane, gužva pred golom Čelika, ali sudija pokazuje ofsajd poziciju.

Drugo poluvrijeme počinje šansom za Mladost u 49.minuti, Anđušić šutira, njegov udarac zaustavlja jedan igrač Čelika, u nastavku akcije Pavlović zaustavlja udarac Atajića.

65.minut donosi udarac Jurine, ali je golman Mladosti Velić na mjestu. Dobra šansa za goste, Arežina izbacuje Fanima, koji šutira, ali lopta odlazi pored samog gola domaćih.

Nakon kornera za Mladost u 85.minuti, Guzina šutira pored gola domaćih, ostaje 1:0 za domaće. Pokušao je Isaković da ugrozi gol Čelika, ali Pavlović brani udarac. Šutirao je i Šefko Okić u 90.minuti, lopta odlazi pored gola.

Do kraja utakmice Čelik je uspio sačuvati minimalnu prednost, a ova tri boda ga dovode na ukupno 34 boda. Čeliku je ovo treći uzastopni trijumf, a u prethodna dva kola su padali GOŠK u Zenici (3:1) i Sloboda u gostima (0:1).