Prva liga FBiH – Remi nogometašica Čelika u Turbetu

Prva liga FBiH – Remi nogometašica Čelika u Turbetu – Prva ženska nogometna liga FBiH, 8.kolo ŽNK Rosa Brandis – ŽNK Čelik 2:2 – Uokviru 8.kola u Prvoj ženskoj nogometnoj ligi Federacije BiH, sezona 2018/2019, (prvo kolo proljetnog dijela prvenstva) nogometašice Čelika gostovale su u Turbetu kod ekipe Rosa Brandis. Završeno je neriješenim rezultatom. Rezultat: ŽNK Rosa Brandis – ŽNK Čelik  2:2 (0:1);

Strijelci: 0:1 Ena Pervan u 22., 0:2 Ena Pervan u 55.iz kaznenog udarca, 1:2 Iza Mahalbašić u 74., 2:2 Envera Akeljić u 80.minuti.

Žuti kartoni: Muamera Pezer (Čelik);

Glavni sudija: Selmin Osmančević (Zenica), pomoćnice A1 Kristijan Sučić (Travnik), A2 Amna Šišić (Zenica), delegat Husein Đogić (Travnik).

Sastav ekipe ŽNK Čelik: Sedina Begović-Mujčinović, Aja Muslić, Aida Šeper, Ilma Durmo, Nedžla Međuseljac, Ena Pervan, Hatidža Smriko, Džejlana Babić, Hana Babić, Muamera Pezer (cap), Nejra Halać; Još na klupi: Amila Dizdarević i Ilda Kuljići. (Glavni trener Arijana Puljić);

Utakmica je odigrana u sportskom centru u Turbetu pred oko 30-ak gledalaca.

Gošće dolaze u vođstvo od 0:1 u 22.minuti preko Ene Pervan. Na 0:2 Zeničanke povećavaju u 55.minuti iz kaznenog udarca.

U posljednjih 15 minuta utakmice domaće igračice su uspjele da postignu dva gola i da izjednače rezultat na 2:2, što je i konačan rezultat. Tako se nogometašice Čelika nisu uspjele revanširati ekipi Rosa Brandis, koja je odnijela sva tri boda iz Zenice u jesenjem dijelu, 1.kolo, bilo je 3:4 za gošće iz Turbeta.

Čelik je nastupio oslabljen u ovoj utakmici i to bez Sajre Kulalić, Anese Nezić, Berine Golub i Emre Porča.

U sljedećoj utakmici kod kuće protiv ŽNK Mladost iz Nević Polja, ŽNK Čelik očekuje svoj najjači sastav.

U narednom 9.kolu nogometašice Čelika su domaćini ekipi Mladost iz Nević Polja.