13.kolo – Poraz MNK Calp u derbiju protiv Željezničara

13.kolo – Poraz MNK Calp u derbiju protiv Željezničara Uokviru 13.kola Prve futsal lige FBiH, Grupa 1, u gradskoj Areni „Husejin Smajlović“ u Zenici igrali su derbi utakmicu domaći MNK Calp i MNK Željezničar iz Sarajeva. Pobjedu su ostvarili gosti iz Sarajeva.

Rezultat: MNK Calp – MNK Željezničar 4:5 (2:0).

Futsaleri MNK Calp nisu uspjeli da ovjere visoku pobjedu i dobru igru iz prošlog kola u Bužimu protiv FK Konjodor od 7:12 i doživjeli su domaći poraz od sarajevskog Željezničara.

Nakon prvog poluvremena domaći su imali vođstvo od 2:0, a u drugom poluvremenu, u 27.minuti, prednost od 3:1. Nakon toga „slijedi pad u igri i dominacija gostiju koji brzo dolaze do preokreta i rezultat je 3:5“, objavili su na Zenicainfo. U finišu utakmice domaći smanjuju na 4:5.

Strijelci za Željezničar: Čilić 2, Bekić, Zahirović i Salčić, dok su za Calp pogađali Imamović, Bahtić, Čolić i Čečura.

U zadnjem 14.kolu MNK Calp gostuje u Žepču kod MNK Žepče.