ŽNK Salt City – ŽNK Čelik 3:0

Poraz Zeničanki u Tuzli

ŽNK Salt City – ŽNK Čelik 3:0- Prva ženska nogometna liga FBiH, grupa Sjever. 13.kolo ŽNK Salt City – ŽNK Čelik 3:0;

Uokviru 13.kola u Prvoj ženskoj nogometnoj ligi Federacije BiH, grupa “Sjever” sezona 2015/2016, danas je na pomoćnom terenu stadiona „Tušanj“ u Tuzli odigrana prvenstvena utakmica između domaće ekipe ŽNK Salt City i ŽNK Čelik, uz prisustvo 50-ak gledalaca. Završeno je visokom pobjedom domaće ekipe Salt City.

Rezultat: Salt City – Čelik 3:0 (2:0)

Strijelci: Adelisa Selimović u 18. i 63.minuti, te Dženan Oštraković u 20.minuti.

Žuti kartoni: Muamera Pezer i Marija Udovičić – nedozvoljeno oštri startovi (Čelik). U 78.minuti isključen je predstavnik gostujuće ekipe, Mujčinović Vahida, zbog nesportskog ponašanja, zapisano je u Izvještaju o utakmici.

Glavni sudija Ramić Agan, pomoćnici: A1- Ibrahimović Edin, A2-Delić damir (svi iz Tuzle), delegat Čejvanović Jasmin;

Neočekivano visoka pobjeda ekipe Salt City nad Čelikom, u utakmici koja je odlučivala o drugom mjestu i učešću u razigravanju za ulazak u Premijer ligu. Tako su se Tuzlanke revanširale za jesenji poraz u Zenici od 0:4. Ovim porazom nogometašice Čelika izgubile su sve šanse za povratak u Premijer ligu BiH.

U zadnjem, 14.kolu ekipa ŽNK Čelik je domaćin ekipi Zvijezda iz Gradačca.