Zmajevi poraženi u Podgorici

Crna Gora je ostvarila ubjedljivu pobjedu u Podgorici nad reprezentacijom Bosne i Hercegovine, u susretu prvog kola druge faze kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Miralem Halilović je postigao prve poene na utakmici za 0:2, domaćin je izjednačio odmah u sljedećem napadu. Početak utakmice igrao se poen za poenom, pa je sredinom četvrtine rezultat bio 11:11. Crna Gora je igrala organizovano, trčali su domaći brze kontranapade i tako dolazili do poena, s druge strane Bosna i Hercegovina na teži način je postizala koševe.

Zmajevi su poveli 11:13 preko Jusufa Nurkića, međutim Crna Gora je uzvratila sa serijom od 6-0, što je bio i prvi signal bh. selektoru Adisu Bećiragiću da pozove time-out. Prvu četvrtinu su crnogorski igrači dobili sa 18:15.

Domaćin odlično otvara drugu četvrtinu gdje pravi ponovo seriju 6-0 i odlazi na ukupnu prednost od devet poena (24:15). Nakon tri minute igre Mihailović trojkom vodi domaćine na 10 poena prednosti, veoma loše su naši momci izgledali u odbrani. Poenima Nurkića i Robersona Zmajevi smanjuju rezultat na 27:20, a selektor domaće reprezentacije zove minut odmora. Sredinom druge četvrine Mihailović je pogodio novu trojku za +12 (34:22).

Na manje od tri minute selektor Bećiragić je iskoristio i drugi minut odmora kako bi prekinu seriju Crne Gore, ali u tome nije uspio. Domaćin nakon kratkog odmora postiže nove vezane poena i rezultat je bio 41:25 što je bilo i najvećih 16 poena prednosti. Na poluvrijeme se odlazi s rezultatom 41:26.

Gdje su stali u prvom, nastavili su Crnogorci u drugoj polovini meča. Nastavili su koristiti propuste u odbrani Zmajeva, trojkom Dubljevića podižu razliku na 20 poena (55:35), a zatim Mihailović polaganjem vodi domaće do još veće prednosti (57:35) u 25. minuti.

Povremeno su naši košarkaši uspjevali smanjiti distancu, ali zatim ponovo ulazili u serije grešaka koje su izabranici selektora Boška Radovića kao po pravilu kažnjavali.

Na koncu je crnogorska selekcija ostvarila trijumf od 88:69 i napravila veliki korak prema plasmanu na SP.

Crna Gora – BiH 88:69 (18:15, 23:11, 25:20, 22:23)

CRNA GORA: Drobnjak 4, Dubljević 12, Perry 11, Radončić 6, Simonović 6, Ilić, Mihailović 20, Nikolić, Pavlićević, Popović 15, Radović 10. Vučeljić.

BiH: Gegić 4, Lazić 3, Musa 19, Nurkić 13, Roberson 20, Atić 2, Čampara, Halilović 5, Kamenjaš, Penava, Sulejmanović, Vrabac 3.