ŽKK Sloboda- KŽK Čelik 50:68

Pobjeda košarkašica KŽK Čelik

ŽKK Sloboda- KŽK Čelik 50:68- ŽKK Sloboda – KŽK Čelik 50:68. U 2. kolu BiH košarkaške lige za sezonu 2016/2017, košarkašice Čelika su gostovale u Novom Gradu (Bosanski Novi) ekipi ŽKK Sloboda. Pobjedila je ekipa KŽK Čelik.

Rezultat: ŽKK Sloboda – KŽK Čelik 50:68 (4:23), (21:18), (13:16), (12:11);

Sastav KŽK Čelik i postignuti poeni: Eni Nizamić 5, Nedžla Kovačević 6, Zerina Čičak, Amila Isaković, Amna Kahrić 7, Aldijana Iriškić 21, Anida Ćorović 12, Sara Heljić 9, Almina Ćehajić, Andrijana Reljić 8 poena + 10 skokova, Merjema Bučuk, Lamija Škaljo; (ŠSŠ Slobodan Kecman, pomoćnik Eldar Durmić);

Najviše poena za Čelik su postigle: Aldijana Iriškić 21, Anida Ćorović 12 poena;
Najefikasnije kod Slobode: G.Marjanović i M.Goronja po 13 poena;

Košarkašice Čelika upisale su novu, drugu pobjedu u okviru Prvenstva Bosne i Hercegovine. Ovog puta na gostovanju u Novom Gradu (Bosanski Novi) kod ekipe ŽKK Sloboda.

Prvu četvrtinu košarkašice Čelika su dobile sa + 19 poena (4:23), a nakon vođstva Zeničanki od 0:15 domaće postižu prvi poen u sedmoj minuti utakmice. U drugoj četvrtini domaće se „bude“ i postižu 21 poen, a gošće 18 poena, tako da je na poluvremenu + 16 poena za Čelik (25:41).
Nakon odmora, u trećoj četvrtini vođena je izjednačena borba i igralo se, uglavnom, koš za koš. Ovu četvrtinu dobile su Zeničanke sa (13:16), odnosno na kraju treće dionice rezultat je + 19 poena za Čelik (38:57), kao i nakon prve dionice.

Zadnju dionicu Zeničanke otvaraju sa 0:9 za 38:66, a onda domaće postižu 12, a gošće samo dva poena do kraja utakmice, za konačnih 50:68 za Čelik.