Bosanskohercegovački golman Belmin Dizdarević i naredne sezone branit će boje belgijskog Standarda iz Liegea.
Dvadesetčetverogodišnji čuvar mreže rođen u Zenici produžio je saradnju s belgijskim klubom potpisavši novi jednogodišnji ugovor, uz mogućnost produženja na još jednu sezonu.
Nekadašnji golman Sarajeva u Standard je stigao u januaru prošle godine, a dobrim radom i profesionalnim odnosom uspio je steći povjerenje stručnog štaba, koje je sada potvrđeno novim ugovorom. Zadovoljstvo nastavkom saradnje izrazio je sportski direktor Standarda i nekadašnji selektor Belgije Marc Wilmots.
“Belmin je izuzetno vrijedan profesionalac koji je u proteklim mjesecima značajno napredovao i odlično se uklopio u naš tim”, rekao je Wilmots.Nakon potpisivanja ugovora oglasio se i Dizdarević.
“Veoma sam sretan što ostajem u Standardu i što nastavljam svoje putovanje s ovim klubom. Ponosan sam što sam dio porodice Standardovih golmana”, izjavio je bivši bh. reprezentativac.
Iz Standarda su Dizdareviću uputili čestitke povodom novog ugovora te mu poželjeli mnogo uspjeha u narednom periodu.
Izvor: sportBC.ba
Kontakt sa portalom Zenicablog možete ostvariti:
email: [email protected]
Viber poruke: +387 60 355 8888
Facebook Inbox: https://www.facebook.com/Zenicablog/
Twitter: https://twitter.com/Zenicablog2010






