ZENICA: BIH – Kuvajt 1:0 (0:0)

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras na Bilinom polju u Zenici pobjedila 1:0 u prijateljskom meču protiv Kuvajta. Gol odluke dao je Prevljak, na asistenciju, prizemnom loptom, Ćivića. Totalno izmijenjeni tim BIh sa malo “zvučnih” imena prekinuo je više od 650 dana “posta” nogometaša BIH kad su pobjede u pitanju. Dvija naše i jedna gostujuća “prečka”, još pet-šest dobrih prilika i napada uveliko je pokvario “komorni” ambijent sa svega četiristotinjak gledalaca.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je na stadionu Bilino Polje u Zenici u prijateljskoj utakmici selekciju Kuvajta rezultatom 1:0 te je tako došla do prvog trijumfa nakon dugih 657 dana. Naši nogometaši su bolje otvorili utakmicu, ali je Kuvajt mogao doći u vodstvo u 21. minuti kada su pogodili prečku. Al Mutawa je sjajno šutirao s distance, ali je okvir gola spasio Zmajeve. Samo pet minuta kasnije BiH je također pogodila prečku. Nalić je ostao sam na drugoj stativi, ali je iz idealne pozicije pogodio prečku.

Uoči odlaska na odmor Nalić je ponovo propustio zicer. Ovaj put je dobro ispratio proigravanje Lončara, ali je golman Kuvajta odbranio slab Nalićev udarac glavom. I u nastavku utakmice izabranici Ivayla Peteva su igrali veoma loše uz ogroman broj grešaka na sredini terena te totalno nepovezanu igru. Ipak, u 66. minuti Zmajevi dolaze u vodstvo. Ćivić je ubacio prizemnu loptu, a na pravom mjestu bio je Prevljak koji pogađa za vodstvo našeg tima.

Vrlo brzo Zmajevi su propustili još dvije dobre prilike. Prvo se Hajradinović lijepo oslobodio za prostor, a onda silovito šutirao s nekih 20 metara. Ipak, lopta je otišla malo pored gola. Malo kasnije Prevljak je opet šutirao, ali golman Kuvajta je sada odbranio. Opet uigrana akcija našeg tima po strani, povratna lopta, no Prevljak sada nije imao sreće. Do kraja utakmice više nije bilo uzbuđenja pa je naša selekcija ostvarila prvu pobjedu još od 18. novembra 2019. godine. Reprezentacija BiH već u utorak igra novu utakmicu, daleko bitniju. Naime, Zmajevi će također u Zenici dočekati selekciju Kazahstana u okviru kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo te bi u slučaju pobjede se vratili u igru za prve dvije pozicije u grupi.

Rezultat i strijelac:

Bosna i Hercegovina – Kuvajt 1:0 (Prevljak 66′)

Sudija: Milos Milanovic (SRB)
Pomoćnici: Nemanja Petrović (SRB), Jovan Grujic (SRB)

IZMJENE IZMJENE
12. Ibrahim Šehić (GK) 22. Abdulrahman Marzouq (GK)
22. Kenan Pirić (GK) 23. Khaled W Al Fadhli (GK)
3. Dennis Hadžikadunić  izmjena ulazi 85′ 2. Abdullah Al Jazzaf  izmjena ulazi 71′
6. Siniša Saničanin 3. Ali Muhaisen
13. Gojko Cimirot 8. Fawaz Al Otaibi  izmjena ulazi 46′ žuti karton 75′
16. Anel Ahmedhodžić 9. Yousef Al Rasheedi  izmjena ulazi 88′
18. Amir Hadžiahmetović  izmjena ulazi 61′ 10. Shabaib Al Khaldi  izmjena ulazi 57′