Rukomet

Završen rukometni turnir „Zaim Kobilica“, RK Iskra iz Bugojna pobjednik

Završen je osmi međunarodni rukometni turnir „Zaim Kobilica“, na kojem su učestvovali RK Jajce, RK Iskra (Bugojno), Genćlik Guđu (Sjeverni Kipar) i domaćin i organizator turnira RK Čelik. Rukometaši Premijerligaša Iskre iz Bugojna pobjednici su 8. međunarodnog memorijalnog turnira “Zaim Kobilica”, koji se juče i danas, 21.i 22.8.2021.godine igrao u gradskoj Areni „Husejin Smajlović” u Zenici uz prisustvo gledalaca.

U finalnoj utakmici igrali su domaćin turnira, federalni prvoligaš RK Čelik i Premijerligaš Iskra iz Bugojna. Zasluženu pobjedu ostvarili su gosti iz Bugojna, rezultat: RK Iskra – RK Čelik 37:25 (16:9). U utakmici za treće mjesto ekipa RK Jajce je pobjedio ekipu Genćlik Guđu (Sjeverni Kipar) sa 30:28.

Kratko o finalnoj utakmici: U prvim minutama igra se gol za gol do rezultata 3:3. Nakon toga gosti iz Bugojna prave seriju od 6:0 i rezultat je 3:9. Do odmora gosti održavaju stečenu prednost i na poluvremenu je 16:9 za Iskru.

Drugo poluvrijeme bolje otvaraju rukometaši Čelika, trenera Ljubomira Filipovića-Mikija, te sredinom poluvremena prilaze na četiri gola zaostatka, u nekoliko navrata, (22:18), (23:19) i (24:20). Na brojci od 20 golova domaći su ostali više od 10 minuta, a za to vrijeme gosti iz Bugojna prave seriju od 11:0 i rezultat je 35:20. Do kraja utakmice domaći su samo uspjeli ublažiti poraz za konačnih i zasluženih, 37:25 za bugojansku Iskru. Najefikasniji u finalnoj utakmici kod Iskre bio je Benjamin Čičkušić sa osam golova, koliko je i u redovima domaćina turnira, Čelika, postigao Edin Gušić.

Po završetku turnira upriličena je svečana dodjela pehara i drugih nagrada: pehar za prvo mjesto RK Iskra, za drugo RK Čelik, a treće mjesto RK Jajce. Najbolji igrač turnira je Edin Gušić iz RK Čelik; Najbolji golman turnira je Šemsi Yirdin iz ekipe Genćlik Guđu (Sjeverni Kipar); Prvi strijelac turnira (sa 17 golova) je igrač Benjamin Čičkušić iz RK Iskra;