Zapažen nastup Zeničanina Dine Markovića na međunarodnom turniru „Teslić 2022“

U Tesliću, u organizaciji šahovskog kluba „Mat“ Teslić, odigran je 2.međunarodni šahovski turnir „Teslić 2022“ na kojem je učestvovalo 73 šahiste, među kojima je bio jedan velemajstor (GM), tri intermajstora (IM), šest FIDE majstora (FM) i dvoje majstorskih kandidata (WCM).

Na turniru je nastupio i mladi Zeničanin Dino Marković, koji je osvojio samo jedan poen manje od pobjednika turnira, IM Dušana Lekića (Crna Gora) i iza sebe na tabeli je ostavio sedam tituliranih šahista i šahistkinja. Bio je među nagrađenim šahistima u redovnim nagradama.

Nagradni fond iznosio je 2.000,00 KM i podjeljen je na 10 redovnih i na specijalne nagrade.

Sistem takmičenja bio je Švicarski, devet kola, zajednički turnir za šahiste i šahistkinje.

Tempo igre bio je 10 minuta po igraču + pet sekundi bonifikacije po potezu, a važeća su Pravila za ubrzani

(Rapid) šah FIDE. Turnir se rejtinguje za zvaničnu listu FIDE za ubrzani šah.

Direktor turnira bio je Borislav Predojević, a glavni sudija IA Mirza Miralem.