Vrijedna pobjeda košarkašica Čelika u Banjoj Luci protiv Mladog Krajišnika

Vrijedna pobjeda košarkašica Čelika u Banjoj Luci protiv Mladog Krajišnika- Igrano u SD „Borik“ u Banjoj Luci. Početak u 20,30 sati, pred oko 50 gledalaca.

U utakmici 19. kola bh. košarkaške lige za sezonu 2021/2022, košarkašice KŽK Čelik bile su na gostovanju kod ekipe ŽKK Mladi Krajišnik u Banjoj Luci. Pobjedu u ovom duelu starih rivala, ostvarila je gostujuća ekipa Čelika iz Zenice.

Konačan rezultat i po četvrtinama:

ŽKK Mladi Krajišnik – KŽK Čelik  56:62  (13:10), (21:17), (9:15), (13:20);

Prvi sudija bio je Miljan Šobot, sudija 1 Slaven Vavan, sudija 2 Branislav Vranković, a delegat Zoran Mejić.

Sastav ekipe KŽK Čelik, poeni, najviše skokova:

Sajra Huskanović, Dalila Bilić 12, Adna Omerdić 10, Ajla Selimović (cap) 16, Almedina Ahmić 10 p. + 16 skokova, Džejlana Indžić, Anida Čaušević 6, Amila Kozica, Emana Pašalić, Arduana Delić 8 p.+ 14 skokova, Ema Mačkić, Ajna Zukić; (Trener Armel Mujaković);

Najefikasnije u ekipi Čelika bile su Ajla Selimović 16, Dalila Bilić 12, Almedina Ahmić 10 poena + 16 skokova, Adna Omerdić 10 poena.

Kod Mladog Krajišnika  najefikasnije Sonja Miljević 18, te Anđela Slijepčević i Milica Simić po 12 poena.

Tok utakmice:

Zeničanke otvaraju utakmicu trojkom Adne Omerdić za vođstvo Čelika od 0:3 i do pete minute ekipe se smjenjuju u vođstvu. U drugom dijelu prve četvrtine domaće košarkašice Mladog Krajišnika prave seriju od 7:0 i rezultat prve četvrtine je 13:10 za domaće.

Na početku druge četvrtine domaće prave seriju od 8:0 i rezultat je 21:10, a kasnije i najveće vođstvo domaćih od plus 15 poena (29:14). Sada gošće iz Zenice prave seriju od 0:9 i rezultat je 29:23. Na poluvremenu je 34:27 za Mladi Krajišnik. Prve poene kapiten Čelika, Ajla Selimović, postigla je tek u 17.minuti utakmice i do poluvremena je postigla osam poena.

U prvih šest minuta treće četvrtine Čelik pravi seriju od 3:12 i preokreće rezultat u svoju korist, 37:39.

Do kraja treće četvrtine domaće imaju minimalnu prednost od 43:42. Ovu četvrtinu dobio je Čelik sa 9:15.

U prvih sedam minuta posljednje četvrtine ekipe se smjenjuju u vođstvu, a onda ekipa Čelika, u sjajnom finišu, ostvaruje vrijednu pobjedu od 56:62. Posljednju četvrtinu Čelik je dobio sa 13:20.

Košarkašice Čelika ostvarile su dominaciju u skokovima i imale su 19 skokova više od domaćih igračica.

Ovim porazom od Čelika, Mladi Krajišnik nije se uspio revanširati za poraz i u Zenici od 79:72.

Double-double učinak u ekipi Čelika imala je Almedina Ahmić sa 10 poena i 16 skokova.

KŽK Čelik je sada na omjeru od 11 pobjeda i sedam poraza, 29 bodova.

U narednom 20.kolu košarkašice Čelika su slobodne.