Vrijedna pobjeda košarkaša Čelika u Sarajevu protiv ekipe Gen

Košarkaši Čelika, uokviru 18.kola (sedmo kolo drugog dijela prvenstva) A1 Lige KSBiH, sezona 2019/2020, bili su na gostovanju u Sarajevu kod ekipe Gen. Utakmica je odigrana u Sportskom centru Sarajevo. Vrijednu pobjedu u ovom meču zabilježili su gostujući košarkaši Čelika i tako učvrstili drugo mjesto na tabeli.

Rezultat: KK Gen – OKK Čelik  75:83 (22:20), (14:23), (22:19), (17:21);

Sudije su bili: Damir Efendić, Jasmin Beganović i Amir Hodžić, delegat Edim Duraković.

Sastav ekipe Čelika u Sarajevu i postignuti poeni:

Nebojša Maksimović 9, Mirza Keso 3, Anes Podojak 22, Ranko Križanović 8, Namik Varupa 8, Benjamin Bajramović 6, Armin Avdibegović (cap) 10, Kristijan Tomić, Stefan Britvar 17, Vildan Hodžić, Kenan Fajković, Admir Škaljo. (Trener Josip Pandža, pom.trener Bojan Stevanović).

Najefikasniji kod Čelika bili su Anes Podojak 22, Stefan Britvar 17, Armin Avdibegović 10 poena.

Najviše koševa za Gen postigli su Arijan Radan 22, Igor Gušić 18, Din Kulović 11 poena.

Čelik je utakmicu odigrao bez svoga ponajboljeg igrača, Nedžada Muratovića, koji je bolestan, kako su nam saopštili iz OKK Čelik.

Tok utakmice, kretanje rezultata:

Kroz prvu dionicu ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a na kraju dionice je prednost za domaće, 22:20.

Od sredine druge dionice, kod rezultata 31:32, Zeničani prave seriju od 11:0 i rezultat je 31:43. Do kraja prvog poluvremena domaći su smanjili na 36:43, što je i rezultat prvog poluvremena. Čelik je dobio drugu dionicu sa 14:23. Treću dionicu dobili su domaći sa 22:19 i rezultat na kraju tri četvrtine utakmice je 58:62 za Čelik.

U zadnjoj dionici vođena je velika borba i domaći su uspjeli da stignu na zaostatak od tri poena, 75:78 na minut i 49 sekundi do kraja utakmice, ali su Zeničani, „odbili“ nalet domaćih i sa pet uzastopnih poena, utakmicu uspješno priveli kraju za konačnih 75:83.

Ovo je trinaesta pobjeda košarkaša Čelika uz pet poraza u ovom prvenstvu.

U narednom 19.kolu košarkaši Čelika će biti domaćini ekipi Bošnjak iz Gadžića.