Vrijedna pobjeda juniorki KŽK Čelik u Trebinju

Vrijedna pobjeda juniorki KŽK Čelik u Trebinju – Uokviru Lige mladih KSBiH- državno prvenstvo, danas je u Trebinju odigrana odgođena utakmica iz 6.kola juniorskih selekcija domaćina, ŽKK Trebinje 03 i zeničkog KŽK Čelik. Zasluženu i vrijednu gostujuću pobjedu ostvarile su košarkašice Čelika.

JUNIORKE U-18

Rezultat: ŽKK Trebinje 03 – KŽK Čelik 70:85 (19:15), (17:19), (17:30), (17:21);

Sastav ekipe Čelika, postignuti poeni, najviše skokova, asistencija:
ČELIK: Eni Nizamić 16 poena + 10 skokova, Zerina Čičak, Amila Isaković 2, Amna Kahrić 28, Amina Ćehajić 29, D.Ljubuškić, Merjema Bučuk 4 poena + 8 skokova, Lamija Škaljo 6;

Najbolji učinak u timu Čelika imale su: Amina Ćehajić 29 poena +6 skokova, Amna Kahrić 28 p. + 6 asistencija, 6/11 šut za tri poena (54,5%), Eni Nizamić – double-double učinak od 16 poena i 10 skokova;

U prvoj dionici domaće košarkašice imale su stalno vođstvo od jedan do šest poena (19:13), a završilo je 19:15 nakon prvih 10 minuta utakmice. Druga dionica donosi veliku borbu i ekipe su se smjenjivale u vođstvu uz nekoliko izjednačenih rezultata. Ovu dionicu su dobile Zeničanke sa 17:19 i na odmor se otišlo pri vođstvu domaćih od 36:34.

Na početku treće dionice košarkašice Čelika prave seriju od 9:0 i rezultat je preokrenut na 38:43. U ovoj seriji bilježimo dvije trojke Amine Ćehajić. Domaće su uspjele u ovoj dionici samo jednom da izjednače na 50:50, ali Zeničanke novom serijom od 9:0 idu na 50:59. Do kraja treće dionice prednost je i povećana na + 11 poena (53:64), što je i rezultat nakon tri četvrtine utakmice.

Zadnju dionicu košarkašice Čelika su odigrale rutinski, čuvale prednost, ali je i povečavale i do + 17 poena (68:85). Završilo je 15 poena prednosti za Čelik (70:85).

Svih 8 košarkašica iz rostera Čelika su nastupile u današnjoj utakmici, s tim da je 6 igračica odigralo i rotiralo se 39 minuta, a u zadnjoj minuti dobile su šansu i Zerina Čičak i D.Ljubuškić.