Vrijedna gostujuća pobjeda košarkaša OKK Čelik u Hadžićima

Vrijedna gostujuća pobjeda košarkaša OKK Čelik u Hadžićima  – Košarkaši Čelika, uokviru 5.kola A1 Lige KSBiH, sezona 2018/2019, bili su na gostovanju kod ekipe KK Bošnjak u Hadžićima. Utakmica je odigrana u KSRC  u Hadžićima.

Vrijednu pobjedu ostvarila je gostujuća ekipa Čelika.

Rezultat: KK Bošnjak – OKK Čelik  72:82  (18:25), (22:12), (11:25), (21:20);

Glavni sudija bio je Seid Nožinović, a pomoćnici, sudija 1 Adnan Bekrić, sudija 2 Eldar Lolić, komesar Salih Pirić

Najefikasniji kod Čelika: Mirza Keso 28, Armin Avdibegović 20, Anes Podojak 12 poena.

Najviše koševa za Bošnjak postigli su: Meris Džafić 28 poena i 18 skokova, Faris Rešidović 22, Ernad Mujić 12 poena i 11 skokova.

Sastav OKK Čelik i poeni: Armin Avdibegović (cap) 20, Mirza Keso 28, Kerim Dragolj 6, Vildan Hodžić 6, Namik Varupa 3, Muhamed Gak 1, Anes Podojak 12, Denis Halilović, Kenan Fajković, Imran Porča 6, Deni Ćuković, Halid Karalić. (Trener Armel Mujaković, pomoćnik Edin Varupa);

U prvim minutama ekipe se smjenjuju u vođstvo, a onda Čelik pravi prednost od 6:11. Slijedi serija domaćih od 10:0 i rezultat je 16:11. U zadnje tri minute prve dionice Zeničani prave veliku seriju od 0:14 i rezultat je 16:25, a završilo je na kraju 1.dionice 18:25. Kod Čelika se istakao Mirza Keso sa 10 poena u 1.dionici.

Na početku 2.dionice domaće prave seriju od 10:0 i rezultat je preokrenut na 28:27. Gosti još jednom vode sa 28:29, a do kraja poluvremena domaći ponovo prelaze u vođstvo 38:33,  a na poluvremenu je 40:37 za domaće. Drugu dionicu domaći su dobili sa 22:12.

U trećoj dionici domaći čuvaju prednost do 5o:49, a onda u zadnje četiri minute treće dionice Čelik pravi seriju od 1:13 i rezultat na kraju ove dionice je 11:25 za Zeničane, tj. na kraju treće dionice je 51:62 za Čelik.

Zadnja dionica donosi ravnopravnu borbu i Zeničani uspjevaju da zadrže prednost sa kraja treće dionice, a na 1,35 minuta do kraja imaju i najveću prednost na utakmici od + 13 poena (69:82). Završilo je sa zasluženih + 10 za Čelik, 72:82.

Ističemo veliku igru Mirze Kese iz Čelika sa odličnim učinkom na ovoj utakmici: 28 poena, šut za dva poena 8/12 (60%), za tri poena 3/7 (42%), slobodna bacanja 3 od 4 (75%), ukupan šut 11/19 (57%), 6 skokova, 7 asistencija i indeks korisnosti 42 za 27,11 minuta provedenih u igri.