Visoka pobjeda košarkašica Čelika u Konjicu na krilima fenomenalne Ajle Selimović

U utakmici 18. kola bh. košarkaške lige za sezonu 2021/2022, košarkašice KŽK Čelik bile su večeras na gostovanju u Konjicu kod ekipe ŽKK Konjic. Ovo je sedmo kolo u drugom dijelu sezone. Igralo se u sportskoj dvorani “Konjic” pred oko 100 gledalaca. Visoku pobjedu u ovom meču ostvarila je gostujuća ekipa Čelika. Rezultat: ŽKK Konjic – KŽK Čelik 59:83 (11:13), (11:24), (15:22), (22:24);

Prvi sudija bio je Filip Lovrić, sudija 1 Mario Karačić, sudija 2 Kristijan Anić, a delegat Miljenko Matković.

Sastav ekipe KŽK Čelik, poeni, najviše skokova: Džejlana Indžić 2, Anida Čaušević 12, Ajla Selimović (cap) 30 p.+11 skokova, Almedina Ahmić 4, Suana Bašić 2, Amila Kozica 2, Sajra Huskanović 2, Dalila Bilić 9, Emana Pašalić, Adna Omerdić 8, Arduana Delić 10, Ajna Zukić 2; (Trener Armel Mujaković, pom trener Almina Ćehajić);

Najefikasnije u ekipi Čelika bile su kapiten Ajla Selimović sa 30, Anida Čaušević 12 i Arduana Delić 10 p. Najviše koševa za Konjic postigle Ilhana Džajić 13, Emina Kavazović i Zerina Kadić po 12, te Najra Voloder 10 poena.
Kroz prvu četvrtinu košarkašice Čelika duže vremena imaju vođstvo, a domaće igračice imaju samo početno vođstvo od 3:0 i 10:9, uz tri puta neriješen rezultat. Ova četvrtina je završila sa 11:13 za Čelik.
U drugoj četvrtini Zeničanke prave seriju od 0:9 za rezultat 11:22 i drugu seriju od 0:13 za rezultat 13:35 i najveću prednost do tada od plus 22 poena. Do poluvremena domaće igračice smanjuju na minus 15, rezultat na poluvremenu je 22:37 za Čelik. Kapiten Čelika, Ajla Selimović, u prvom poluvremenu ima bilans od 16 poena i osam skokova.
Treću četvrtinu košarkašice Čelika otvaraju serijom od 0:8 i rezultat je 22:45. Kroz ovu četvrtinu prednost Čelika je često 20 poena (27:47), (29:49), (35:55), (37:57), a na kraju treće četvrtine je plus 22 poena, 37:59.
U posljednjoj četvrtini košarkašice Čelika imaju i najveću prednost od plus 29 poena, 45:74 i 47:76.
U ovoj četvrtini šansu su dobile igračice i sa manjom minutažom, a završilo je sa plus 24 poena za Čelik, 59:83, visokih i zasluženih.
Ističemo fenomenalan učinak kapitena Čelika, Ajle Selimović, sa double-double učinkom od 30 poena, 11 skokova, te ukupan šut od 81% (13-16), šut za dva poena od 92% (13-14), indeks korisnosti 38, za nepunih 27 minuta provedenih u igri.
Sve igračice iz rostera obje ekipe dobile su priliku da nastupe u današnjem meču.
Nakon 18. kola košarkašice Čelika su na omjeru od deset pobjeda i sedam poraza. U jednom kolu bile su slobodne.
U narednom 19.kolu košarkašice Čelika gostuju kod ekipe Mladi Krajišnik iz Banja Luke.